شعار سال 97-1
 
  
سه‌شنبه 30 مرداد 1397   10:52:59
شرکت های پالایش گاز
12:011397/3/20 يكشنبه
پالایشگاه نهم مجتمع گازپارس جنوبی؛ پیشرو در حمایت ازکالای ایرانی

پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی در سال حمایت از کالای داخلی، بیشترین سهم را در جهت استفاده از کالاهای داخلی در بین پالایشگاه های مجتمع به خود اختصاص داده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، رئیس خدمات کالای پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی، گفت: حمایت از کالای داخلی، آینده کشور را تضمین و موجب شکوفایی و رونق اقتصادی و سازندگان داخلی خواهد شد.

حسن گودرزی با بیان اینکه حمایت از کالاهای ایرانی باکیفیت وظیفه همگانی است، اظهار داشت: این امر موجب جلوگیری از خارج شدن ارز، افزایش تولید و اشتغال می شود و امیدواریم در سایه حمایت و خودباوری بتوانیم تولیدکنندگان و سازندگان داخلی را حمایت کنیم.

این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: در همین راستا، پالایشگاه نهم پارس جنوبی جهت حمایت از کالاهای ایرانی تمام تلاش خود در این مهم به کار خواهد گرفت.

وی افزود: اگر هم از کالای خارجی در پالایشگاه نهم استفاده شده دلیل اصلی آن عدم تولید آن کالا یا مشابه آن در داخل بوده است.

گودرزی با بیان اینکه در طول یکسال گذشته حدود هزار و 750 قلم کالا در پالایشگاه نهم خریداری شده ، اظهار داشت: از این تعداد، حدود هزار و 278 قلم، ایرانی و مابقی نیز از نمایندگی های ایرانی تهیه کننده اجناس خارجی خریداری شده است.

رئیس خدمات کالای پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی، تصریح کرد: اقلام مورد نیاز خریداری شده بخش حمل ونقل، مصالح ساختمانی، مبلمان و لوازم اداری در پالایشگاه نهم 100 درصد ایرانی است.

وی افزود: اقلام لوله ای، شیرآلات، اتصالات، ابزار آلات، وسایل آب بندی و ایمنی آتش نشانی نیز حدود 70 درصد، تاسیسات، ماشین آلات و وسایل الکترونیکی 60 درصد، رنگ ها، روغن و مواد شیمیایی 50 درصد و ابزار دقیق حدود 40 درصد از کالای ایرانی خریداری شده است.
رئیس خدمات کالای پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی، ادامه داد: البته، در بخشی از اقلام ابزار دقیقی، به دلیل تولیدنشدن از سوی سازنده های ایرانی، مجبور به خرید خارجی آن کالا شده ایم که با توجه به توانایی تولیدکنندگان داخلی، امید است که شاهد افزایش تولیدات این بخش متنوع هم در آینده نزدیک باشیم.

گودرزی در پایان، گفت: امیدواریم تولیدکننده های داخلی نیز سعی بر تولید کالای باکیفیت کنند تا خریدار ایرانی نیز با رغبت تمام آن کالا را خریداری کند.
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما