شعار سال 97-1
 
  
سه‌شنبه 30 مرداد 1397   10:57:31
شرکت های پالایش گاز
12:531397/2/23 يكشنبه
با هدف حمایت از شرکت های دانش بنیان صورت گرفت ؛
طراحی و بومی سازی دستگاه آشکارساز گاز قابل اشتعال در پالایشگاه هاشمی نژاد

مسئول آنالایزر و سیستم اعلام حریق و نشتی گاز شرکت پالایش گازشهید هاشمی نژاد از طراحی و بومی سازی دستگاه آشکارساز گاز قابل اشتعال در این مجتمع خبرداد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، جواد عاقلی با اعلام این خبر افزود: با توجه به اهمیت شناسایی نشت گازهای قابل اشتعال و انفجار در تاسیسات گازی این مجتمع و استفاده از این تجهیزات در سیستم های اعلام و اطفای حریق، بومی سازی این دستگاه از سوی کارشناسان پالایشگاه صورت گرفت.
وی با بیان اینکه طرح بومی سازی آشکارسازهای گاز با هدف کاهش وابستگی به محصولات خارجی صورت گرفته، اظهار داشت: از دیگر اهداف اجرای این طرح تسهیل و تسریع در دریافت قطعات یدکی، کمک به تولید، اشتغال داخلی و حمایت از شرکت های دانش بنیان در دستور کار قرار گرفته است.
عاقلی تاکید کرد: در ساخت آشکارسازها از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا با سنسورهای الکترواپتیکی مادون قرمز بهره گیری شده است.
مسئول آنالایزر و سیستم اعلام حریق پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد بیان داشت: برای ساخت و تست های کارگاهی این دستگاه از سوی کارشناسان، این مجتمع گازی یک سال زمان صرف شده و هم اکنون این تجهیز در واحدهای عملیاتی پالایشگاه نصب و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
وی همچنین گفت: ارزش تقریبی سنسورهای گاز مادون قرمز استفاده شده در این مجتمع گازی، بالغ بر 9 میلیارد و 100 میلیون ریال است.
عاقلی با بیان اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال "حمایت از کالای ایرانی" نام گذاری شده، تاکید کرد: استفاده از تجهیزات صنعتی ساخت داخل با استفاده از توان شرکت های دانش بنیان بومی با رویکرد تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، از مهم ترین اولویت های واحد ابزار دقیق این مجتمع گازی در سال جاری است.تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما