شعار سال 97-1
 
  
سه‌شنبه 30 مرداد 1397   10:52:19
شرکت های پالایش گاز
11:251397/3/8 سه‌شنبه
با انجام اقدامات اصلاحی و تعمیراتی؛
عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی با موفقیت پایان یافت

تعمیرات اساسی پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی با بهره گیری از روش های نوین و تجربیات گذشته، با موفقیت پایان یافت.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، محسن عطارزاده، رئیس بهره‌برداری پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان این مطلب، اظهار داشت: عملیات تعمیرات اساسی امسال، با دانش و توان داخلی و تلاش شبانه روزی تمامی واحد های عملیاتی با موفقیت پایان یافت.
عطارزاده در ادامه عنوان داشت: اتصال پروژه میترینگ که از سوی واحد مهندسی و توسعه شرکت ملی گاز ایران پیگیری می شد، در سال 1396 محقق نشد و جهت انجام آن در سال 1397، دقیقاً 8 روز توقف کامل پالایشگاه پیش بینی شده و از آن‌جا که خط دریافت خوراک از پالایشگاه چهارم نیز در شرف بهره برداری بود، لذا جهت آمادگی در دریافت کامل خوراک، تعویض غربال های مولکولی ردیف های گازی اول، دوم و چهارم همزمان با اجرای پروژه میترینگ برنامه ریزی شد.
وی با اشاره به ویژگی‌های مهم در بازه زمانی تعمیرات اساسی امسال خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های تعمیرات اساسی امسال پالایشگاه سوم، انجام همزمان کارهای سنگین تعویض غربال‌های مولکولی سه ردیف گازی، پروژه اتصال میترینگ، تعویض غربال های مولکولی واحدهای تولید پروپان و بوتان است.
این مقام مسئول ادامه داد: با بازرسی و تعمیر فیلترهای ورودی و برج جذب چهار ردیف گازی بود که ضرورت تعمیرات شبکه بخار پالایشگاه با حجم سنگین عملیات جوشکاری نیز، بر فشردگی و پیچیدگی فعالیت ها می افزود.
رئیس بهره برداری پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: تعمیرات پیشگیرانه کمپرسورهای off gas ، واحد نیتروژن، شبکه توزیع برق و سیستم های کنترل و ابزار دقیق دیگر فعالیت مهمی بود که با انجام آنها، انشاء الله ضریب اطمینان تولید پالایشگاه در یک سال آتی تضمین خواهد بود.
عطارزاده افزود: در پروژه اتصال میترینگ علاوه بر کار سنگین مکانیکی بر روی خطوط 42 اینچ خروجی پالایشگاه که از سوی تیم مهندسی انجام گرفت، برنامه نویسی منطق کنترل این پروژه نیز کار فشرده و مهمی بود که با تلاش شبانه روزی کارکنان سیستم و ابزار دقیق انجام گرفت.
وی عنوان داشت: همچنین برنامه نویسی منطق کنترل خط دریافت خوراک از پالایشگاه چهارم و انجام تست های ادوات ابزار دقیق این خط را با همت عالی به انجام رساندند.
از طرفی در بحبوحه انجام همزمان فعالیت های سنگین تعمیرات اساسی، شرایط آب و هوایی و باد شدید به توقف حداقل دوروزه کار شد و این رخداد اراده همکاران و تلاش آنها را بر جبران زمان های از دست رفته مضاعف کرد و بحمدالله این پروژه با موفقیت کامل و تقریباً دو روز زودتر از زمان برنامه ریزی شده به اتمام رسید.
عطارزاده در پایان گفت: از تلاش شبانه روزی و خستگی ناپذیر همه همکاران بخش تعمیرات، حمل و نقل، تعمیرات اساسی، ایمنی و آتش نشانی، حراست، تدارکات کالا، خدمات رفاهی و بهره برداری که اقدامات مؤثر و همکاری تنگاتنگ آنها موجب موفقیت این پروژه شده، تقدیر و تشکر می‌کنم.

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما