شعار سال 97-1
 
  
يكشنبه 31 تير 1397   21:04:27
12:421397/4/19 سه‌شنبه
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد:
صنعت گاز کشور در افق 1404؛ صنعتی رقابتی در عرصه بین‌الملل

در حال حاضر شرکت ملی گاز ایران، در بین مردم، دولت و مجلس از محبوبیت و خوشنامی بالایی برخوردار است که این امر، نتیجه 50 سال تلاش منسجم، انجام فعالیت‌های کیفی، داشتن نیروهای انسانی متعهد، تحقق اهداف و ... در سطح کشور است .

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس حمید رضا عراقی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران که در جمع مدیران و روسای شرکت گاز استان اصفهان سخن می گفت، با بیان این مطلب، اظهار داشت: در حال حاضر به طور میانگین بالغ بر 30 تا 40 درصد یارانه مردم از طریق فروش گاز تامین می شود، ضمن آن که جایگزینی گاز به جای سوخت‌های میان تقطیر، افزایش حجم صادرات بنزین، گازوئیل و مازوت و کمک به کاهش آلودگی محیط زیست، همه و همه بیانگر موقعیت استراتژیک گاز در جامعه جهانی است.

معاون وزیر نفت، تصریح کرد: جایگاهی که در حال حاضر، صنعت گاز با تلاش های شبانه روزی مدیران و مسئولان، کارکنان و شکیبایی مردم به دست آورده، بار مسئولیت و امانتی که بر دوش مدیران این صنعت است را بیشتر می کند.

وی افزود: شرکت ملی گاز مراحل مختلفی را طی عمر 50 ساله خود سپری کرده که در مرحله نخست تنها صادر کننده گاز به روسیه بود، اما اکنون در مرحله مدیریت تامین گاز کشور قرار گرفته است.

توانمندسازی و فرایندسازی؛ راهی برای رشد سازمان
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، تامین گاز مستمر، پایدار و ایمن را وظیفه اصلی این شرکت، برشمرد و افزود: دو محور اساسی که در این شرکت باید مورد توجه قرار گیرد و خوشبختانه شرکت گاز استان اصفهان از شرکت های پیشتاز در این راستا بوده، توانمندسازی و فرایندسازی است که اگر همه ما ظرفیت وجودی خود و سازمان را در این راستا به کار گیریم، به موفقیت خواهیم رسید.

مهندس عراقی، مأموریت دیگر این شرکت را حضور فعال در فرصت‌های مناسب تجارت جهانی گاز دانست و گفت: باید تلاش کنیم با ایجاد فرصت‌های رقابتی، حضور فعال در این بازار داشته باشیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه سال گذشته با وجود سرمای زیر صفر در همه استان های کشور، گاز هیچ شهری قطع نشد و خدمت رسانی این شرکت به طور مستمر ادامه یافت، افزود: این شرکت با تمهیدات ویژه ای که برای جلوگیری از قطعی گاز اندیشید، علیرغم تمام مشکلات و فشارها توانست رضایت مردم را جلب کند.

وی با تاکید بر مدیریت تجدید ساختار صنعت گاز اظهار کرد: در افق 1404 صنعت گاز کشور باید به صنعتی رقابتی که لازمه آن، مشارکت با بخش خصوصی است، تبدیل و در صنعت گاز کشور اجرایی شود.

معاون وزیر نفت در امور گاز، با بیان این که کمیت نیز باید به کیفیت تبدیل شود، زیرا ما تنها به دنبال تولید پایدار نیستیم و باید تولید بر اساس ارزش افزوده باشد،گفت: باید به دانش فنی نیز توجه کنیم و سطح دانش فعلی خود را به جایی برسانیم که بتوانیم صدور خدمات فنی به خارج از کشور داشته باشیم.

وی ادامه داد: برند شدن شرکت ملی گاز مهمترین موضوع برای ما است، بر این اساس هر فرآیند رفتاری، عملکرد و تحقق وعده‌های ما باید به الگویی برای دیگر شرکت‌ها تبدیل شود.

مهندس عراقی، نیروی انسانی را جزو نخستین مواردی دانست که در یک سازمان باید به آنها توجه ویژه‌ای داشت و گفت: باید در میان نیروی انسانی سازمان، اعتماد ایجاد کنیم و همچنین به کاری که انجام می‌دهیم، نیز اعتقاد و اعتماد داشته باشیم.

وی در پایان با اشاره به برنامه این شرکت به منظور خصوصی سازی گفت: گام نخست، برون سپاری فعالیت ها به بخش خصوصی است؛ به طوری که مالکیت در اختیار دولت و اجرای کار برعهده بخش خصوصی است که این کار هم اکنون در شرکت ملی گاز در حال انجام است.

در ادامه این جلسه، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، طی سخنانی در خصوص وضعیت گازرسانی در سطح استان، بیان کرد: استان اصفهان ۶٫۵ درصد از جمعیت و ۶٫۵ درصد از مساحت کل کشور را تشکیل می دهد و در حال حاضر بالغ بر ۹۹٫۶ درصد از خانوارهای شهری و ۹۵ درصد از خانوارهای روستایی سطح استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند.

وی افزود: بیش از یک هزار و ۱۱۱ کیلومتر خط انتقال گاز، ۹۳۳ ایستگاه تقلیل فشار و حفاظت از زنگ، بیش از ۲۶ هزار کیلومتر شبکه گازرسانی، یک میلیون و ۸۳۰ هزار انشعاب و اشتراک پذیری بیش از یک میلیون و ۷۴۲ هزار مشترک در سطح استان اجرایی شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با تاکید بر اینکه شعار اصلی این شرکت، توزیع مستمر و ایمن گاز طبیعی است افزود: شرکت فاقد محیط رقابتی در کسب و کار بوده و ماموریت گازرسانی به کل استان را با تکیه بر کارکنان متعهد و تأمین کنندگان توانمند خویش، از طریق برنامه ریزی، طراحی، اجرا، بهره‌برداری و نگهداری شبکه‌ها و تأسیسات گازرسانی، جهت رفع نیاز و رفاه مشترکین خانگی، صنعتی و عمومی در سطح استان، با رعایت استانداردها و ضوابط فنی بر عهده دارد.

وی افزود: بهره‌مندی 53 شهرک صنعتی و ۸ هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی، ۱۵۶ جایگاه CNG و ۵ نیروگاه، ۱۰۳ شهر از مجموع ۱۰۷ شهر استان و ۱۳۳۸ روستا از مجموع ۱۴۴۸ روستای مشمول گازرسانی از گاز طبیعی، مهمترین سطح خدمات گازرسانی این شرکت در سطح استان را بیان می کند.

علوی همچنین در ادامه سخنان خود سرآمدی درعملیات، بهبود عملکرد اقتصادی و ارتقای بهره وری را استراتژی های اصلی این شرکت عنوان کرد.

وی همچنین برخی از پروژه های بهبود ناشی از خودارزیابی در سال های اخیر شامل؛ استقرار سامانه هوشمند نشت یابی، رویکرد (BSC balance score card)، استقرار نظام جامع ارتباط و مدیریت مشتری (CRM)، توسعه نظام نگهداری و تعمیرات در نرم افزار (TMMS (total management maintenance system را برای نخستین بار در کشور عنوان کرد و گفت: بهره گیری از انرژی های تجدیدپذیر با راه اندازی سیستم فتوولتائیک، احداث تصفیه پساب و استفاده در فضای سبز شرکت، جاری سازی پروژه آبیاری فضای سبز به روش قطره ای در ادارات، پیاده سازی نرم افزار AVL، پیاده سازی نرم افزار کنترل پروژه، تهیه آرشیو الکترونیک و راه اندازی دفاتر پیشخوان برخی از مهمترین اقدامات کلیدی مستقر در این شرکت است.

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما