شعار سال 97-1
 
  
يكشنبه 31 تير 1397   21:06:01
15:501397/4/17 يكشنبه
مهندس عراقی در بازدید از منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران:
پویایی، توانمندی، خلاقیت و نوآوری کارکنان؛ موجب نشاط سازمان است

مهندس حمیدرضا عراقی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در بازدید از ستاد منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران که به همراه سعید توکلی، مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران، سعید مؤمنی مدیر گازرسانی و جمعی از مدیران و مسئولین شرکت ملی گاز ایران صورت گرفت، ضمن تشکر از کلیه کارکنان این منطقه اظهار کرد: منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران منطقه‌ای پویا، توانمند، خلاق، نوآور، سرآمد و در مسیر خدمتگزاری به مردم، پیشگام است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس عراقی در ادامه سخنان خود، در مورد ایجاد شادمانی و نشاط سازمانی و این که چگونه می‌توان شادابی و نشاط را در محیط سازمان برقرار کرد، اظهار داشت: نباید شادی و آرامش را از جامعه گرفت، بلکه باید کمک کرد که این مصادیق در جامعه افزایش پیدا کند که در شغل ما، با تأمین گازرسانی و انتقال گاز پایدار و ایمن، این مهم قابل تحقق است و از این طریق، مردم و جامعه احساس خوشحالی و نشاط خواهند داشت؛ چراکه مشکلات‌شان کمتر شده و از رفاه مناسب‌تری برخوردار خواهند بود.

مهندس عراقی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه، باید از تجهیزات و نفرات خود محافظت و با حفظ رعایت عدالت، از اصول تبعیت کنیم، تصریح کرد: مدیران باید در تمام امور، مدافع حق بوده و در عین صلابت، نرمی و لطافت در گفتار و رفتار داشته باشند.

معاون وزیر نفت در امور گاز در ادامه و در بخش دیگری از سخنان خود، با تاکید بر لزوم توجه و حمایت از نوآوری و خلاقیت، اظهار کرد: انسان‌‌های خلاق، با تفکر خود، نوآوری می‌کنند و تجسم خلاقیت آنان موجب تغییر و بهبود در امور می‌شود.

به گفته مهندس عراقی، عادت کردن به هر موضوعی اجازه تغییر، تحول و خلاقیت را از انسان سلب می کند؛ چراکه نوآوری و خلاقیت نیازمند جرأت و شهامت است.

وی با بیان این که یافتن راهکارهایی برای تبدیل گاز، این نعمت الهی به ارزش افزوده، نیازمند خلاقیت و نوآوری و مشارکت از سوی مردم است، گفت: همه باید برای رشد و توسعه بیشتر کشور تلاش کنیم و این انتظار که تنها دولت برای رفاه تلاش کند، اشتباه است؛ چراکه جامعه با یاری و کمک همه افراد آن ساخته می‌شود.

معاون وزیر نفت در امور گاز تعلل و کوتاهی در کار را موجب سلب شادی و نشاط و به وجود آوردن غم و ناراحتی برای خود و دیگران عنوان و تصریح کرد: عاملی که باعث می شود جامعه و سازمان رشد نکند، همان غم و غصه و گرفتاری است، بنابراین ما به عنوان مسئولین باید تلاش کنیم شادی و نشاط را با عملکرد صحیح و تلاش در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی در کارکنان و جامعه ایجاد کنیم که این امر علاوه بر اینکه موجب افزایش اعتماد در سطح سازمان و جامعه می شود، احساس نشاط و شادی را نیز در ما دوچندان می‌کند.

مهندس عراقی با بیان این که ما وظیفه داریم هم به خود و هم به همکاران انگیزه و روحیه دهیم، لزوم تخصص در کار، ارتباط برقرارکردن با تخصص‌های دیگران با هم‌افزایی، ایجاد خلاقیت، احترام گذاشتن به دیگران و اخلاق‌مداری را از ویژگی‌های یک انسان شاد برشمرد و گفت: از آن جایی که شرکت ملی گاز ایران تأمین ایمن و پایدار انرژی پاک را برعهده داشته و شرکتی است که با کارهای پرحادثه در حین کار ارتباط دارد، از این رو، نیروهایی که در این خصوص فعالیت می‌کنند، بایستی تخصص‌های لازم را داشته و استانداردها را به بهترین نحو اعمال کنند.

به گفته معاون وزیر نفت در امور گاز، باید تلاش کنیم اخلاق حرفه‌ای داشته و نسبت به کار خود، متعهد باشیم؛ در این صورت می‌توانیم کار خود را دقیق انجام داده و با مطالعه و تحقیق و بررسی، چگونه بهتر شدن را بیاموزیم و دانش خود را تبدیل به عمل کنیم.

در ادامه این جلسه، مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران ضمن اشاره به اینکه منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران، قلب تپنده شرکت انتقال گاز کشور است، گفت: جایگاه ویژه و ماموریت خطیری که امروزه بر دوش همکاران منطقه دو قرار دارد بر هیچکس پوشیده نیست، تا آن جا که در راستای تحقق خودکفایی، این منطقه جزو مناطق پیشتاز به حساب می آید.

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه، سیدمجتبی گلستانه مدیرمنطقه دو عملیات انتقال گاز ایران گزارش مبسوطی از عملکرد و فعالیت های شاخص انجام شده را برای حضار ارایه کرد.
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما