شعار سال 97-1
 
  
سه‌شنبه 30 مرداد 1397   14:46:13
17:171397/3/23 چهارشنبه
برگزاری جلسه مجمع عمومی فوق العاده عملکرد سال 1395 شرکت ملی گاز ایران

جلسه مجمع عمومی عادی عملکرد سال1395 شرکت ملی گاز ایران به طور فوق العاده روز چهار شنبه 97.3.23 با حضور کامل اعضای مجمع این شرکت و به ریاست مرضیه شاهدایی قائم مقام وزیر نفت، در محل وزرات نفت برگزار و تصویب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، در این جلسه گزارش عملکرد هیأت مدیره ارائه و گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی قرائت و صورتهای مالی تصویب شد.همچنین گزار ش حسابرس مستقل و بازرس قانونی در خصوص طرح های تملک دارایی های سرمایه ای منتهی به 30 اسفند 95 قرائت و به تصویب رسید.

بنابر این گزارش، در ابتدای این جلسه مهندس عراقی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران گزارش جامعی از عملکرد و برنامه های این شرکت را به اعضای این مجمع ارائه کرد.

وی راهبردها و سیاست های شرکت ملی گاز ایران در افق 1404 را توانمندسازی بخش خصوصی، گسترش تحقیقات بنیادی و ارتقای فناوری در بخش گاز، تربیت نیروی انسانی متخصص، بهره برداری از موقعیت های منطقه ای و جغرافیایی برای تجارت گاز، تامین گاز طبیعی مورد نیاز بخش های خانگی، تجاری، صنایع و نیروگاه ها و ... و همچنین بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش شدت انرژی در کشور عنوان کرد.
 در ادامه مهندس عراقی، با اشاره به اهمیت گازرسانی در کشور بخصوص در طی سال های اخیر، گفت: هم اکنون مصرف روزانه گاز در کشور معادل 4.38 میلیون بشکه نفت در روز است که اگر این مهم در کشور اتفاق نمی افتاد، هزینه بسیار گزافی برای تامین نفت و سایر سوخت های فسیلی بر کشور تحمیل می شد.
 
به گفته وی، هم اکنون در نتیجه توسعه گازرسانی به بیش از 26 هزار روستا و حدود 1200 شهر، آلودگی هوا کمتر شده و ارز کمتری از کشور خارج و به همان نسبت، ارزش افزوده بیشتری در کشور ایجاد شده و رفاه و آرامش بسیار خوبی برای مردم بوجود آمده است.

معاون وزیر نفت در امورگاز همچنین ارزش صرفه جویی ارزی ناشی از جایگزینی گاز با سوخت های میان تقطیر در نیروگاه های کشور از سال 92 تا 95 را بیش از 10 میلیارد دلار اعلام و تصریح کرد: میزان مصرف گاز در نیروگاههای کشور را هم اکنون تا حدود 90 در صد و سوخت های میان تقطیر راحدود 10 درصد است که این دستاورد طی 5 سال گذشته بسیار حایز اهمیت و ارزشمند است.

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران در پایان ایجاد باشگاه مدیران، آکادمی توسعه شایستگی های مدیران، طرح توانمندسازی اعضای هیأت مدیره شرکت ها وانجام پروژه آموزشی در قالب مسوولیتهای اجتماعی بویژه برای 1000 نفر از افراد بومی استان سیستان و بلوچستان را تنها بخشی از اقدامات این شرکت در حوزه مسوولیتهای اجتماعی و توجه ویژه به منابع انسانی ذکر کرد.


تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما