شعار سال 97-1
 
  
سه‌شنبه 30 مرداد 1397   14:46:17
مناطق عملیات انتقال گاز
11:431397/3/22 سه‌شنبه
مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران خبر داد:
پایان موفقیت‌آمیز پروژه تعمیرات خط لوله دوم سراسری با روش غلاف گذاری در منطقه پنج

مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران از پایان پروژه طراحی و ساخت اسلیو (غلاف) و تعمیرات خط لوله دوم سراسری باروش غلاف گذاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، ولی اله فرخی با اعلام این خبر، افزود: پروژه تعمیرات خط لوله دوم سراسری باروش اسلیو گذاری شامل دو فاز بوده که فاز اول پروژه طراحی و ساخت اسلیو و فاز دوم پروژه اجرای تعمیرات با نصب اسلیو بر روی خط لوله دوم سراسری بود.
وی اضافه کرد: انجام تعمیرات 5 کانال به تعداد 8 اسلیو و جمعاً بطول بیش از 12 متر انجام شده است.
فرخی در ادامه افزود: ساخت این نوع اسلیو با خرد جمعی و خلاقیت کارکنان معاونت عملیات خط لوله برای اولین بار در سطح منطقه و شرکت انتقال گاز و با توجه به استانداردهای موجود به دو روش دستی و ماشینی ساخته شد.
مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران، با اشاره به دلیل استفاده از اسلیو، تصریح کرد: بر اساس گزارش پیگ‌رانی هوشمند و در راستای اهداف سال 97 منطقه و راستی آزمایی واحد بازرس فنی خط لوله دوم سراسری، تصمیم به ساخت اسلیو گرفته شد.
وی ادامه داد: این نوع اسلیو علاوه بر محافظت از لوله، قابلیت حذف تنش حرارتی ناشی از جوشکاری طولی در زمان نصب را نیز دارد.
فرخی در پایان از کارکنان مرکز بهره برداری خطوط لوله فراشبند و سایر مراکز معین، بازرسی فنی و عملیات ساختمانی، معاونت عملیات خطوط لوله منطقه پنج عملیات انتقال گاز به جهت تلاش در این عملیات، تشکر و تقدیر به عمل آورد.

انجام موفق عملیات هات تپ در گویم شیراز
مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران همچنین از انجام عملیات هات تپ در گویم شیراز با همت گروه هات تپ این منطقه خبر داد.
وی در بخش دیگری از سخنان خودبا اعلام این خبر، افزود: این هات تپ مطابق برنامه زمانبندی سالیانه بمنظور گازدار کردن CNG گویم، بنا به درخواست شرکت گاز استان فارس و پس از ایجاد شرایط فشار و جریان مناسب انجام شد.
فرخی گفت: این عملیات پس از بررسی اولیه محل انشعاب، انجام تست تورق لوله اصلی با دستگاه آلتراسونیک، بازرسی و تست شیر، گسکت‌ها و پیچ و مهره ها و اخذ تاییدیه لازم بازرسی فنی انجام شد.
وی با اشاره به تمهیدات ایمنی، تصریح کرد: ارزیابی ریسک، برگزاری جلسه ایمنی حین کار و تمرین عملیات و اقدامات واکنش در شرایط اضطراری نیز قبل از شروع عملیات انجام شد.
مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران در پایان از کارکنان گروه هات تپ عملیات ساختمانی معاونت عملیات خطوط لوله منطقه پنج، به جهت تلاش علمی و عملی، تشکر و از واحدهای بازرسی فنی، مرکز بهره برداری خطوط لوله شیراز، شیرهای خودکار، دیسپچینگ و ایمنی تقدیر به عمل آورد.تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما