شعار سال 97-1
 
  
سه‌شنبه 30 مرداد 1397   10:52:36
مناطق عملیات انتقال گاز
11:461397/3/22 سه‌شنبه
منطقه چهار عملیات انتقال گاز منطقه پیشرو دراستفاده از سیستم اطلاعات مکانی است

منطقه 4 عملیات انتقال گاز به عنوان اولین منطقه پیشرو در شرکت انتقال گاز ایران در سال گذشته، موفق به استقرار کامل سیستم اطلاعات مکانی(GIS) در سطح مراکز تابعه خود شد .
مدیر منطقه چهار عملیات انتقال گاز ایران، با اعلام این خبر گفت : سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) بستری برای ذخیره، نگهداری، مدیریت و تجزیه و تحلیل اطلاعات جغرافیایی و شناسنامه فنی تجهیزات بوده و جهت کارهمزمان با داده هایی که وابستگی مکانی (جغرافیایی) و توصیفی دارند، طراحی شده است .
ناصر علوی شهری افزود: سیستم ( GIS) یک سیستم کامپیوترمبنا بوده که به عنوان یک مجموعه متشکل از سخت افزار،نرم افزار،اطلاعات جغرافیایی،نیروی انسانی و مدلهای پردازش داده ها، به منظورتولید، ذخیره سازی، نمایش، بازیابی، پردازش، بروزرسانی و...اطلاعات جغرافیایی و فنی مربوط به عوارض و پدیده‌های مختلف منطقه، از قبیل تاسیسات تقویت فشار، خطوط انتقال، شیرهای بین راهی وغیره مورد استفاده قرار میگیرد.
علوی شهری با اشاره به اینکه استفاده از علم GISباعث بهینه شدن کارها می‌شود، تصریح کرد : افزایش کارایی فعالیتهای تعریف شده برای این منطقه با بکارگیری تکنولوژی نوین یکی از هدفهای مهم واساسی ما بوده و از آنجا که بیشتر سیاستها، طرحها و عملیات روزمره عمرانی و تاسیساتی در این منطقه به اطلاعات مکانی دقیقی نیاز دارد ،استفاده ازسیستمی که بتواند تمامی اطلاعات مورد نیاز را در یک نظامماشینی گرد آورده و سازماندهی نماید ، بسیار سودمند بوده و استفاده از علم سیستم اطلاعات جغرافیایی به طراحی بهینه کارها و برنامه ها کمک می کند.
وی اظهار داشت : از این رو این منطقه با درک این شرایط با راه اندازی کامل سرورهای GISدر سطح کل یاردهای منطقه در سال گذشته به عنوان اولین منطقه عملیاتی در بین کلیه مناطق انتقال گاز موفق به تکمیل این سیستم پویا گردید. همچنین در برنامه های آتی، منطقه به عنوان یکی از مناطق پیشرو نسبت به هدف گزاری برداشت حریم خطوط لوله منطقه در مناطق تجمع جمعیت با استفاده از پهباد در سال 97 اقدام خواهد نمود.

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما