شعار سال 97-1
 
  
سه‌شنبه 30 مرداد 1397   14:45:54
شرکت های گاز استانی
11:071397/3/22 سه‌شنبه
مدیرعامل شرکت گازاستان آذربایجان غربی خبر داد:
آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به شهر آواجیق و 16 روستای دیگرشهرستان چالدران

عملیات اجرایی گازرسانی به شهر اواجیق و 16 روستای این شهرستان، با حضور فرماندار چالدران، جمعی از مدیران شرکت گاز استان آذربایجان غربی به همراه نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علیرضا شیخی، مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی با اعلام این خبر، به تشریح پروژه های گازرسانی در کل استان و خصوصا در شهرستان چالدران پرداخت و گفت: امروز علاوه برآغاز عملیات گازرسانی به شهر آواجیق، پروژه عملیات گازرسانی به 16 روستای شهرستان چالدران نیز با برآورد اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال شروع می شود.
وی همچنین به پروژه های در دست اجرای گازرسانی روستایی چالدران نیز اشاره و اظهار کرد: هم اکنون 41 روستای این شهرستان تحت عملیات گازرسانی قرار دارد که با بهره برداری از این طرح ها، در مجموع، ضریب نفوذ گاز طبیعی بین خانوار روستایی چالدران به 60 درصد ارتقا خواهد یافت.
شیخی به گازرسانی در کل استان نیز اشاره و اعلام کرد: در حال حاضر 1000 روستا در سراسر استان در حال عملیات گازرسانی قرار دارند که آمار بی سابقه ای در تاریخ شرکت و کل کشور است.
مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی تصریح کرد: روشن کردن یک بخاری در مناطق محروم استان و گرم ساختن یک کانون خانواده آرزوی همه ماست که برای رساندن این نعمت بزرگ الهی به تک‌تک خانه ها، همه همت خویش را در شرکت به کار خواهیم بست.
امروز ما شاهد فعالیت گسترده شرکت گاز استان در4 شهر شمالی آذربایجان غربی هستیم که این امر خود جای تقدیر وتشکردارد.
در ادامه مراسم، شریف پور، نماینده مردم ماکو، چالدران و شوط در مجلس شورای اسلامی، دولت‌های یازدهم، دوازدهم و خصوصا شخص وزیر نفت آقای زنگنه را در توسعه گازرسانی به مناطق محروم کشور شایسته تقدیر دانست و با اشاره به فعالیت ها و مدیریت صحیح آقای شیخی اظهار کرد: آقای شیخی یکی از افتخارات استان ما هستند.
این نماینده مجلس تصریح کرد: تا دو سال گذشته تنها 2 روستا در چالدران از نعمت گاز طبیعی برخوردار بودند اما امروز شاهد چنین پیشرفتی هستیم که باید قدردان این تلاش‌ها بود.
شریف پور تصریح کرد که تمام تلاش خود را به کارخواهد بست تا در جلساتی که با وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران خواهد داشت، مساله تامین منابع پروژه ها و سختی انجام آنان را پیگیری کند.تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما