شعار سال 97-1
 
  
سه‌شنبه 30 مرداد 1397   10:52:27
شرکت های گاز استانی
11:361397/3/23 چهارشنبه
درسال 96 صورت گرفت
رشد 37 درصدی نفر ساعت آموزش در شرکت گاز استان اصفهان

بیش از 131 هزار نفر ساعت آموزش پرسنل شرکت گاز استان اصفهان طی سال 96 برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیدمصطفی علوی مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان، با بیان این مطلب اظهار داشت: بالغ بر 426 دوره آموزشی به میزان 131 هزار و 744 نفر ساعت برای کارکنان شرکت گاز استان اصفهان طی سال 96 برگزار شد که این میزان نسبت به سال 95، رشد 37 درصدی داشته است.
علوی، سرانه آموزش مدیران را در سال گذشته بالغ بر 130.5 ساعت بر شمرد و گفت: سال گذشته سرانه آموزش در بخش کارکنان رسمی130.3 ساعت و کارکنان غیررسمی27 ساعت، تعیین شد.
وی با اشاره به میانگین اثربخشی دوره های آموزشی بالغ بر 80.78 درصد طی سال 96، افزود: در این سال 210 نفر نیز در دوره های آموزشی خارج سازمان شرکت کردند.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، گفت: به منظور تصویب اهداف کلان و خط مشی آموزش، با تشکیل شورای آموزش، ایجاد و تجهیز کارگاه آموزشی و سایت واحد آموزش جهت برگزاری دوره های آموزشی حضوری، مجازی و انجام ارزشیابی سطح واکنش دوره های آموزشی مصوب شد.
علوی، در خصوص برگزاری دوره های آموزشی مجازی از طریق سامانه آموزش مجازی شرکت ملی گاز ایران (IGLS) بیان داشت: با اعلام فراخوان، اطلاعات تمامی نیروهای رسمی و قرارداد مستقیم جمع آوری و با ارسال به ستاد ملی گاز، حساب کاربری آنها فعال شد.
وی افزود: در ابتدای هر فصل با اعلام فراخوان همگانی، تقویم آموزشی سه ماهه برای تمامی کارکنان ارسال سپس درخواست های آموزشی جمع آوری شده و با تزریق در سامانه، ثبت نام فراگیران انجام می شود، فراگیران از طریق پیامک در جریان ثبت نام و مهلت های قانونی گذراندن دوره آموزشی قرار می گیرند و پس از پایان هر فصل نتایج فراگیران از سامانه استخراج، در سوابق آموزشی آنها ثبت و سپس مورد تحلیل قرار می گیرد.
این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به نتایج خودارزیابی و ابلاغیه نظام جامع آموزش شرکت ملی گاز، واحد آموزش این شرکت با تعریف 4 پروژه و 3 اقدام اصلاحی، نسبت به تغییر و بهسازی روش های اجرایی و فرم های فرآیندی، در قالب یک برنامه یکساله، اقدام کرد.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان بیان داشت: در برنامه نیازسنجی سال 96، برای کارکنان با توجه به رده و مستقل از تخصص کاری، نیازهای آموزشی مدیریتی بر مبنای نقش مطابق ابلاغیه ستاد ملی گاز تعریف و در تقویم آموزشی سال 97 لحاظ شد. همچنین در این راستا با تقسیم بندی پرسنل از رده عالی تا رده سرپرستی و تزریق رده‌ها در نرم افزار آموزش، نیازهای آموزشی هر رده در سامانه آموزش تعریف شد.
علوی گفت: در راستای ایجاد بستر برگزاری دوره های آموزشی نیروهای ارکان ثالث، تفاهم نامه ای با مرکز فنی حرفه‌ای استان اصفهان منعقد شده و در حال حاضر اجرای دوره های سه عنوان شغل کنتورخوان، امداد، گازبان از مردادماه سال جاری آغاز می شود و شرکت های پیمانکاری موظف هستند جهت اخذ مجوز فعالیت نیروهای تحت پیمان خود، گواهینامه فنی حرفه ای گذراندن دوره های آموزشی مرتبط با هر سمت، از سوی نیروهای زیر مجموعه خود را ارائه دهند.تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما