شعار سال 97-1
 
  
چهارشنبه 2 خرداد 1397   02:21:19
شرکت های پالایش گاز
11:441395/10/19 يكشنبه
در پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی صورت پذیرفت
پایان موفقیت‌آمیز تعمیرات اساسی تانک ذخیره‌سازی میعانات گازی

عملیات تعمیرات اساسی تانک ذخیره‌سازی میعانات گازی پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی، بر اساس یک برنامه زمان‌بندی مدون، با موفقیت به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، عباس جوانمردی‌نیا، سرپرست تعمیرات مکانیک پالایشگاه سوم در این خصوص گفت: با توجه به اهمیت بازرسی فنی دوره‌ای تانک‌های ذخیره‌سازی میعانات گازی، بر اساس یک برنامه زمان‌بندی مدون عملیات تعمیرات اساسی، تانک ذخیره سازی 43-T-101B1 پالایشگاه سوم با عملیات تخلیه میعانات گازی آغاز و با تلاش شبانه روزی متخصصان جوان این پالایشگاه در واحدهای مختلف، طی مدت 52 روز کاری با موفقیت به پایان رسید.
وی در ادامه افزود: پس از انجام  ایزولاسیون‌های مکانیکی و باز نمودن درب‌های نفررو و تهویه لازم، عملیات تخلیه بیش از 500 متر مکعب لجن هیدروکربنی به انجام رسید.
سرپرست تعمیرات مکانیک پالایشگاه سوم با بیان مهمترین اقدامات انجام شده در این عملیات، گفت: شستشوی داخلی تانک، انجام تست  MFL (Magnetic Flux Leakage) و UT کف مخزن، باز کردن Panton ها و تمیزکاری بین دو جداره سقف تانک، سندبلاست تمامی سرجوش‌ها و قسمت‌های مشخص شده سقف، عملیات جوشکاری (Build Up، Patch گذاری) بر روی قسمت‌های معیوب مشخص شده بر روی سقف، کف تانک و جداره داخلی از مهم‌ترین موارد انجام شده است.
وی بر همین اساس عنوان داشت، رنگ‌آمیزی و اعمال پوشش بر روی سقف و داخل تانک بصورت Touch Up، سوراخکاری و جوشکاری اتصالات بر روی سقف جهت نصب RGA (Rectangular Grounding Assembly) و ..   با صرف مجموع  11500 نفر ساعت کارکرد به پایان رسید.
به گفته جوانمردی نیا، علیرغم اضافه شدن فعالیت‌های تعمیراتی خارج از برنامه زمانبدی شده اولیه در حین انجام فعالیت‌های تعمیراتی تانک ذخیره‌سازی میعانات گازی با یاری خدواند و تلاش و همت شبانه روزی متخصصان و کارکنان در بخش‌های مختلف  پالایشگاه  سوم، کلیه موارد تعمیراتی جدید نیز در زمان کوتاهی مدیریت و کارسازی شد.
این مقام مسئول در پایان از زحمات، پیگیری و هماهنگی مدیریت پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی، کارکنان بهره‌برداری، گروه‌های مختلف تعمیراتی، بازرسی فنی، حمل و نقل و تیم‌های ایمنی و آتش‌نشانی به خصوص کارکنان پرتلاش پیمانکاری تشکر و قدردانی کرد .

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما