شعار سال 97-1
 
  
شنبه 1 ارديبهشت 1397   06:30:21
شرکت های پالایش گاز
09:221395/12/28 شنبه
در شرکت پالایش گاز بید بلند صورت پذیرفت
فرآورش بیش از 6 میلیارد متر مکعب گاز

شرکت پالایش گاز بیدبلند از ابتدای سال تا پایان نیمه اول اسفند امسال، بیش از 6 میلیارد متر مکعب گاز  را فرآورش و به خطوط سراسری ارسال کرده است.
 به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علی محمد پوررضا، مدیر عامل شرکت پالایش گاز بیدبلند، ضمن بیان مطلب فوق، اظهار کرد: سه ملیارد مترمکعب از گاز دریافتی این شرکت از طریق خط لوله پنجم سراسری و مخزن پارس جنوبی و مابقی نیز از حوزه آغاجاری و آغار تامین شده است.
وی با بیان این که پالایشگاه گاز مسجد سلیمان  نیز تحت مدیریت پالایشگاه بیدبلند قرار دارد، افزود: این پالایشگاه نیز در بازه زمانی یادشده، 51 میلیون مترمکعب گاز تولید کرده است.
به گفته حسینی، این پالایشگاه خوراک خود را از چاه های مسجدسلیمان دریافت و گاز شهرستان مسجدسلیمان و صنایع آن را تامین می کند.
 مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند در ادامه سخنان خود تصریح کرد: به منظور ساماندهی حوضچه سوزان پالایشگاه وجلوگیری از آلودگی محیط زیست و بازیافت انرژی، پروژه ای تحت عنوان طرح تفکیک گر سه فازی به مرحله اجرا درآمد که با بهره برداری از این طرح امکان بازیافت حدود 40 تن آب مقطر در روز و صرفه جویی در مصرف سوخت حدود 3 ملیون متر مکعب گاز در سال و جلوگیری از انتشار گازهای آلاینده از جمله مرکاپتان به محیط زیست فراهم می شود.
پوررضا در پایان سخنان خود گفت: پس از انجام تغییر و تحولات مهم در پالایشگاه، خوشبختانه این پالایشگاه در حال حاضر از لحاظ شاخص‌های تولید و زیست محیطی درجایگاه مطلوبی قرار دارد.
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما