شعار سال 97-1
 
  
چهارشنبه 2 خرداد 1397   02:15:42
شرکت های پالایش گاز
12:241395/12/24 سه‌شنبه
رئیس بهره برداری شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد خبرداد
رشد 33 درصدی برداشت گاز از مخزن ذخیره سازی شوریجه

رئیس بهره برداری شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از رشد 33 درصدی برداشت گاز از مخزن ذخیره سازی گاز طبیعی ( شوریجه ) در منطقه عملیاتی خانگیران خبرداد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران،یحیی فیضی، با اعلام این خبر، افزود: با توجه به سردی هوا در زمستان امسال و افت فشار شبکه، برداشت از تاسیسات ذخیره سازی با هدف پایداری تولید گاز در فصل پیک مصرف به یک میلیارد و 175 میلیون متر مکعب افزایش یافت که نسبت به سال گذشته بیش از 33 درصد رشد را نشان می دهد.
وی در ادامه به تلاش کارکنان این مجتمع گازی در تولید گاز طبیعی جهت مصارف خانگی و صنعتی اشاره و در خصوص برنامه 11 ماهه این شرکت در سال جاری، بیان کرد: در 11 ماهه امسال میزان برداشت گاز ترش از چاه های منطقه عملیاتی خانگیران به 12 میلیارد و 900 میلیون متر مکعب رسید که نسبت به برنامه، نیم درصد رشد داشته است.
این مقام مسئول تصریح کرد: همچنین میزان مایعات دریافتی 78 هزار متر مکعب بوده است که با برنامه تولید تکلیفی نیز مطلبقت داشته است.
فیضی با بیان اینکه گوگرد تولیدی پالایشگاه خانگیران در 11 ماهه 95، حدود 543 هزار تن بوده است،خاطر نشان کرد: طبق بررسی های صورت گرفته، میزان گوگرد تولیدی در این شرکت نسبت به برنامه دو درصد رشد داشته است.
وی در ادامه تحقق پایداری تولید و تامین مناسب گاز مصرفی در بخش خانگی و صنعتی را مدیون زحمات شبانه روزی کارکنان پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد دانست و بر اهمیت تاسیسات ذخیره سازی شوریجه در تعادل تولید و مصرف و تامین گاز شبکه در فصول سرد سال و اوج مصرف تاکید کرد.

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما