شعار سال 97-1
 
  
شنبه 2 تير 1397   20:57:44
شرکت های ستادی
13:591396/12/13 يكشنبه
دکتر قرا ملکی در نخستین جشنواره سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز ایران:
ارتقای رشد اخلاقی در سازمان، با مدل گفتمان آفرینی

با روش عزم عمومی و مدل گفتمان آفرینی به رشد اخلاقی در سازمان می رسیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، احد فرامرز قراملکی، استاد دانشگاه تهران در مراسم نخستین جشنواره سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز ایران که با حضور مهندس حمید رضا عراقی، معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران و مدیران ارشد ستادی، شرکت های تابعه و مناطق عملیات انتقال گاز ایران در سالن همایش های بین المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار داشت: زایش گفتمان از درون سازمان شکل می گیرد و گفتمان آفرینی مردم سالارانه به رهبریتی نیاز دارد که هم نقش الگویی و هم نقش هدایتی و حمایتی را در سازمان برعهده داشته باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: این مهم، مشارکت هرچه بیشتر منابع انسانی و متخصصان دانش اخلاق حرفه ای در یک سازمان را می طلبد.

به گفته قراملکی، در این مشارکت، باید بیش از هر چیزی، به دنبال فردی بود که بتواند اخلاق را در سازمان بیافریند.

استاد برجسته دانشگاه تهران در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه شرکتی مثل شرکت ملی گاز ایران که یک شرکت اثر گذار و سرمایه آفرین است، باید زیر ساخت های اخلاق حرفه ای را به خوبی در سازمان پرورش دهد، گفت: رشد اخلاق سازمانی و حرفه ای، نیازمند مدل های کارآمد با یک رویکرد تلفیقی است که با توجه به شناخت بنده از این شرکت و همکاری و همگامی مسئولان آن به خوبی ازعهده این مهم برخواهد آمد.

وی در پایان اظهار داشت: اعتقاد ما در اجرای این پروژه( اخلاق حرفه ای) مشارکت حد اکثری کارکنان است.
اخلاق گرایی لازمه سرآمدی
هدف اصلی شرکت ملی گاز ایران از برگزاری این جشنواره ، ساماندهی ارزیابی ها بود .
حمید رضا ادیب نیا، دبیر جایزه سرآمدی و بهبود مستمر و رئیس بهره وری و تحول اداری شرکت ملی گاز ایران نیز با بیان این مطلب، اظهار داشت: باید تمام توان خود را بکار گرفت تا بتوانیم وارد فضای رقابتی شویم و المان های رقابت پذیر را وارد شرکت کنیم.
وی در ادامه افزود : ایجاد توسعه متوازن یکی از مهم ترین مواردی است که می تواند در این زمینه، به ما کمک کند .
به گفته ادیب نیا، اخلاق گرایی لازمه سرآمدی است ؛ یعنی نمی توان مدعی سرآمدی بود، اگر مؤلفه های اخلاقی در آن سازمان ساری و جاری نباشد.
وی در پایان با بیان این که سرآمدی، سفری پیوسته و دائمی است، گفت : مدل تعالی سازمانی می تواند یک سازمان را به نهادی چابک ، پاسخگو و سیستماتیک تبدیل کند.
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما