شعار سال 97-1
 
  
چهارشنبه 31 مرداد 1397   08:03:05
شرکت های ستادی
13:181397/2/26 چهارشنبه
مدیر فناوری اطلاعات شرکت ملی گاز ایران خبرداد؛
راه اندازی پرتال سامگ در شرکت ملی گاز ایران تا سه ماه آینده

مدیر فناوری اطلاعات شرکت ملی گاز ایران از راه اندازی پرتال سامگ (سامانه امور مشترکین شرکت ملی گاز) با هدف کاهش مراجعات حضوری مشترکین خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، روح الله نوریان در حاشیه بازدید از پالایشگاه هاشمی نژاد و در جمع کارکنان امور فناوری این شرکت، افزود: در برنامه ششم توسعه به بحث دولت الکترونیک تاکید ویژه ای شده و یکی از سیاست های کلی برنامه ششم توسعه، کسب رتبه برتر دولت الکترونیک در منطقه است.
وی اظهارداشت: از جمله وظایف فناوری اطلاعات در برنامه ششم توسعه، بحث زیرساخت ها و شبکه ملی اطلاعات است و کلیه دستگاه های اجرایی باید شرایطی را فراهم کنند تا وب سرویس ها در بستر شبکه ملی اطلاعات بدون حضور مراجعان به آحاد جامعه ارائه شود.
نوریان اضافه کرد: در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده که مراجعات حضوری مردم به دستگاه های دولتی 12.5 درصد کاهش و معاملات الکترونیک هر سال، 7.5 درصد افزایش پیدا کند که این اقدام سبب شفافیت بیشتر و ارتقای نظام سلامت خواهد شد.
این مقام مسئول ادامه داد: شرکت ملی گاز ایران با هدف خدمت رسانی به مردم در بستر دولت الکترونیک گام های موثری در این زمینه برداشته که از جمله آنها می توان به اخذ خدمات الکترونیک از بنیاد شهید در رابطه با وضعیت ایثارگری کارکنان، با وزارت علوم در رابطه با استعلام مدارک تحصیلی، با ثبت احوال در رابطه با مدارک هویتی و شرکت پست در رابطه با احراز کدپستی و اطلاعات مکان مشتری اشاره کرد.
وی تاکید کرد: شرکت ملی گاز ایران با هماهنگی سازمان فناوری اطلاعات پرتال سامگ (سامانه امور مشترکین شرکت ملی گاز) را تا سه ماه آینده در بستر دولت همراه راه اندازی خواهد کرد تا ضمن کاهش مراجعات حضوری مشترکین، 22 فرآیند خدمات به مشتریان تحت همین سامانه ارائه شود.
نوریان ادامه داد: در حال حاضر در بعضی از استان های کشور با توجه به ضریب نفوذ اینترنت و فناوری اطلاعات، مبادلات الکترونیکی و پرداخت قبوض تا سقف 70 درصد افزایش یافته و در بعضی دیگر از استان‌ها نفوذ و پوشش کمتر است.
مدیر فناوری اطلاعات شرکت ملی گاز ایران خاطر نشان کرد: امروزه حوزه اطلاعات و ارتباطات در همه لایه های زندگی مردم و کسب و کارها ورود پیدا کرده و به عنوان یک ابزار توانمند ساز می تواند سبب ارتقای همه حوزه ها شود.
وی در پایان یادآور شد: امروزه نمی توانیم هیچ حوزه ای را بدون حضور فناوری و آی تی متصور شویم ضمن اینکه حوزه ICT شاهد سرعت در انجام کارها، کاهش هزینه ها و ایجاد ارزش افزوده شده است.

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما