شعار سال 97-1
 
  
جمعه 4 خرداد 1397   19:45:54
شرکت های ستادی
17:271396/1/28 دوشنبه
معاون توسعه فناوری، معاونت علمی فنآوری رئیس جمهور در پارس جنوبی؛
درآمدزایی 30 هزار میلیارد تومانی شرکت های دانش بنیان در سال گذشته

شرکت های دانش بنیان در سال گذشته 30 هزار میلیارد تومان فروش داشته و باعث اشتغال 200 هزار نفر در سطح کشور شده اند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، دکتر علی وطنی، معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که در مراسم رونمایی از نخستین فن بازار تخصصی کشور در مجتمع گاز پارس جنوبی سخن می گفت، با بیان این مطلب، اظهار داشت: تعداد شرکت های دانش بنیان موجود در کشور در حال حاضر 2 هزار و 975 شرکت هستند که این آمار، آمار بسیار خوبی است؛ اگرچه می تواند بسیار بیشتر از این رقم باشد.

وی در ادامه افزود: امروز عسلویه گمنام، به همت وتلاش کارکنان پارس جنوبی مکانی است که بهترین متخصصان کشور پیشانی بر خاک آن زده و بر دستاوردهای آن سجده می کنند.

معاون توسعه فناوری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه بزرگترین بازار کشور به لحاظ اقتصادی، صنعت نفت است، اظهار داشت: خوشبختانه در سال های اخیر نگاه ها که در گذشته بیشتر مبتنی بر تولید بود، تغییر کرده و امروز مبتنی بر توسعه فناوری است که این امر نیز نیازمند صبوری برای رسیدن به اهداف مورد نظر است.

دکتر وطنی در ادامه با اشاره به ارتقای جایگاه تولیدات علمی کشور پس از انقلاب، گفت: امروز ایران به جز فناوری های علوم شناختی که در منطقه، رتبه سوم را دارد، در تمام زمینه های علمی دارای مقاوم اول است.

وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه شرکت های ملی گاز ایران و مجتمع گاز پارس جنوبی از پیشگامان توسعه فناوری هستند، افزود: رتبه علمی کشور در رشته های مختلف فناوری از جمله شیمی سوم، مکانیک پنجم، مواد هشتم و در پایین ترین رشته دارای رتبه علمی نوزدهم جهان است که برای ارتقای این جایگاه، نیازمند حمایت همه جانبه هستیم؛ هرچند که در این میان، تشکر ویژه از مهندس زنگنه، وزیر نفت را نیز نباید فراموش کنیم که بحث دانش بنیان بودن شرکت ها را از مدت ها پیش مطرح و پیگیری کرده اند.


تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما