شعار سال 97-1
 
  
چهارشنبه 2 خرداد 1397   01:57:54
شرکت های ستادی
17:241396/1/28 دوشنبه
مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران:
پیوند صنعت و شرکت های دانش بنیان موجب حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان است

صبح امروز دومین نشست تخصصی فن بازار در صنعت گاز در پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران،دکتر سعید پاک سرشت، مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران که در آیین افتتاح دومین نشست تخصصی فن بازار در صنعت گاز در پالایشگاه دوم پارس جنوبی در عسلویه سخن می گفت، با بیان این مطلب اظهار داشت: بازیگران نظام نوآوری و اکوسیستم فن بازار، شما غیورمردانی هستید که با تلاش و همت خود، این نوآوری ما را به منصه ظهور می رسانید.

وی افزود: در یک نظام صحیح فناوری، مجموعه نظام دانش بنیان و ارتباط بین عرضه کننده و متقاضی، از مهم ترین ارکان این نظام هستند که باید با نظامی صحیح تر، با هم ارتباط داشته باشند.

وی در ادامه اظهار داشت: چنانچه می خواهیم به سمت اقتصاد دانش بنیان برویم، باید این پیوند برقرار شود.

دکتر پاک سرشت با بیان این که در این نظام، بخشی از این مجموعه که مسئولیت تولید فناوریهای دانش بنیان را به عهده دارد، طی چند سال اخیر پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته است، گفت: عملکرد ما در این حوزه، نسبتا قابل قبول بوده، اما بخش دیگر مربوط به تقاضا است که ما باید به عنوان متولیان این صنعتف از نتایج آن استفاده کنیم تا این نظام به هدف مورد نظر برسد.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران افزود: ما برای کامل کردن این زنجیره، نیاز به عرضه و تقاضا داریم و این امر بدین معناست که اگر هر دو وجه نباشد، نمی توانیم به هدف نهایی خود که ایرانیزه کردن تمامی تجهیزات و کالاهای مورد نیاز این صنعت است، برسیم.

وی با بیان این که باید تلاش کنیم با تجمیع تقاضاها و استفاده از متخصصینی که می توانند این تقاضا را به طور علمی برای بخش عرضه کننده، ترجمه کننده ارتباطی تنگاتنگ بین عرضه و تقاضا ایجاد کنیم، گفت: در کنار این کار، باید در بخش های صنعتی خود، استانداردها و دستورالعمل هایی را داشته باشیم که بازگوکننده شفاف اولویت های ما در زمینه فن بازار تخصصی باشند.

به گفته پاک سرشت، در قوانین مناقصات هنوز تناقض هایی وجود دارد که ما را از اهدافمان دور می کند، با این حال باید تلاش کرد تا با استفاده از مدل های صحیح حمایت های مالی و ایجاد ارتباط نظام مند در بین عرضه و تقاضا به این مهم دست یافت.

گفتنی است در حاشیه دومین نشست تخصصی فن بازار در صنعت گاز، مراسم انعقاد قرارداد فن بازار تخصصی گاز نیز برگزار شد.

 

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما