شعار سال 97-1
 
  
چهارشنبه 2 خرداد 1397   02:16:00
مناطق عملیات انتقال گاز
12:551395/12/14 شنبه
یک گام ارزشمند دیگر در راستای خود کفایی برداشته شد
کنترل و مانیتورینگ ایستگاه‌های کاتدیک؛ محصولی دانش‌بنیان در منطقه چهار عملیات انتقال گاز

به همت متخصصان توانمند منطقه 4 عملیات انتقال گاز و ارایه مستندات فنی، پروژه کنترل و مانیتورینگ ایستگاه‌های کاتدیک با عنوان «دستگاه تله‌کنترل ترانس‌های حفاظت کاتدیک» به صورت محصول دانش‌بنیان در معاونت علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری مورد تائید و حمایت قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، ناصرعلوی شهری، مدیر منطقه ۴ عملیات انتقال گاز با اعلام این خبر، گفت: در صنعت نفت و گاز همواره بر استفاده از توان و تخصص نیروهای داخل کشور تاکید شده و هر روز به سمت پیشرفت بیشتر حرکت کرده‌ایم و بدون شک رفع تحریم‌های بین‌المللی سرعت پیشرفت را بیشتر خواهد کرد.
وی افزود: بر همین اساس، منطقه چهار عملیات انتقال گاز به عنوان منطقه پیشرو در استفاده از تکنولوژی های نوین در زمینه حفاظت کاتدیک، به‌منظور حفظ و صیانت از سرمایه های شرکت ملی گاز ایران، از سال 1386 نسبت به اجرای پروژه کنترل و مانیتورینگ ایستگاه های کاتدیک در سطح منطقه اقدام کرد.
علوی شهری تصریح کرد: با همت جوانان و کارشناسان خبره این منطقه در مرحله اول، تعداد 38 ایستگاه کاتدیک و در مرحله دوم تعداد 35 ایستگاه کاتدیک در سطح منطقه مجهز به سیستم مذکور شد.
وی استفاده از این سیستم را دارای مزایای متعددی دانست و اظهار داشت: بالا بردن ضریب ایمنی خط با استفاده از فن‌آوری جدیدتر، تامین قطعات از طریق بازار داخلی، انجام پروژه با همت کارشناسان داخلی، قطع وابستگی به سیستم آنالوگ قبلی که خرید قطعات سیستم قبلی با مشکل مواجه بوده است، به حداقل رسیدن تعمیرات با جایگزینی انجام شده و صرفه جویی در وقت و انرژی از مهم‌ترین دستاوردهای اجرای این پروژه بوده است.
مدیر منطقه 4 با اشاره به تایید معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری از این پروژه گفت: پس از اجرای موفقیت آمیز این پروژه و انجام تست های متعدد میدانی و عملیاتی، با پیگیری های صورت گرفته و ارائه مستندات فنی، این منطقه موفق شد پروژه فوق الذکر را به صورت محصول دانش بنیان در معاونت علمی و فنآوری ریاست جمهوری با عنوان دستگاه تله کنترل ترانس های حفاظت کاتدیک مورد تائید و حمایت قرار دهد .
این مقام مسوول از آمادگی منطقه 4 برای انتقال نوآوری ها به سایر مجموعه های صنعتی کشور خبر داد و افزود: متخصصین توانمند منطقه 4 شرکت انتقال گاز همراه با تلاشگران عرصه تولید، آماده ارائه طرح های مختلف در زمینه رسیدن به خودکفایی و عبور از هرگونه تحریم در زمینه مسایل صنعتی هستند. 
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما