شعار سال 97-1
 
  
سه‌شنبه 30 مرداد 1397   10:59:35
مناطق عملیات انتقال گاز
14:301397/2/3 دوشنبه
طی سال گذشته محقق شد
افزایش 4.5 درصدی حجم انتقال گاز از منطقه 7 عملیات انتقال گاز ایران

میزان حجم انتقال گاز در سال 96 از منطقه هفت عملیات انتقال گاز ایران، با رشدی به میزان 4.5 درصد نسبت به سال 95 ، از حجم 26.5میلیارد متر مکعب به 27.7میلیارد متر مکعب رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، امین عبادی سرپرست منطقه هفت عملیات انتقال گاز ایران ضمن بیان مطلب فوق، افزود: پیگرانی هوشمند 1100کیلومتر از خطوط لوله منطقه، همراه با انجام تعمیرات مختلف خطوط 30 اینچ نیزار –اراک ، 48 اینچ سوم آذربایجان ، 16 اینچ خرم آباد ، 20 اینچ اول و دوم کرمانشاه ، 16 اینچ کوهدشت ، 40 اینچ بیجار –تکاب ، 16 اینچ آوج ، 20 اینچ سنندج و 24 اینچ ملایر به دهریز، نمونه هایی از تمهیدات صورت پذیرفته به منظور ایجاد پایداری شبکه انتقال گاز در این منطقه بوده است.

وی در ادامه با اشاره به انجام تعمیرات مورد نیاز و در سرویس قرار گرفتن بخش های مهم و یدکی توربوکمپرسورهای منطقه در سال گذشته، افزود: در سال 96 توربوکمپرسورهای منطقه با 27 هزار و 294ساعت معادل24 درصد به مقدار5 درصد بیش از مدت مشابه در سال 95 کارکرد داشته اند.

عبادی تصریح کرد: همچنین انجام اورهال 40 هزار ساعته توربین های MAN با صرفه جویی اقتصادی قابل توجه ، راه اندازی مجدد واحدهای A و C تاسیسات تقویت فشار گاز فامنین ، طراحی و نصب سیستم آنتی آیسینگ واحدهای ZORYA در تاسیسات تقویت فشار گاز فامنین و بیجار و بومی سازی قطعات REPAIR CIT توربین MAN با استفاده از توان داخلی از مهمترین اقدامات در زمینه تاسیسات تقویت فشار گاز منطقه بوده است.

سرپرست منطقه 7 عملیات انتقال گاز ایران ادامه داد: در زمستان گذشته و با توجه به برودت هوا ، سردسیر بودن منطقه، اقدامات فنی – عملیاتی مناسبی به منظور کنترل فشار و تداوم انتقال گاز به استانهای تحت پوشش منطقه در غرب کشور ، صورت پذیرفت.

وی، در پایان با اشاره به تلاش ها و اقدامات موثر و مخلصانه تمامی پرسنل منطقه اعم از عملیاتی و ستادی ، این زحمات را ارج نهاد و اظهار امیدواری کرد همکاران ساعی منطقه با همت و تلاشی مضاعف در سال جدید، در راستای تحقق اهداف شرکت انتقال گاز ایران به وظیفه سازمانی خود به نحو شایسته ای عمل کنند.تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما