شعار سال 97-1
 
  
شنبه 2 تير 1397   15:07:47
مناطق عملیات انتقال گاز
14:091396/10/11 دوشنبه
با همت متخصصان منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران صورت گرفت:
نصب و راه اندازی اکچویتر مجهز به سیستم لاین بریک بر روی انشعابات

با اتکای به فن‌آوری مدرن و دانش بومی و همچنین جلوگیری از کالاهای وارداتی، کارشناسان منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران، موفق شدند گام دیگری را در بخش خودکفایی بردارند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، یداله بایبوردی، مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران با اعلام خبر فوق گفت: بمنظور افزایش ضریب ایمنی خطوط لوله و انشعابات گاز، عملیات نصب اکچویتر مجهز به سیستم لاین بریک بر روی انشعابات شهرک صنعتی سلیمی، از سوی کارکنان این منطقه انجام و در مدار فعالیت قرار گرفت.

وی افزود: عملیات نصب عملگرهای موجود بر روی شیرهای انشعابات کاملا تخصصی و مستلزم بررسی بوده و این امر با استفاده از ظرفیت منطقه ای و با حداقل هزینه صورت پذیرفت.

مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران به زمان اجرای این پروژه مهم اشاره کرد و اظهار داشت: شروع این پروژه پس از یک سال پیگیری، بررسی و تحقیق از سوی کارشناسان این منطقه، نصب عملگر لاین بریک دار بر روی انشعاب 6 اینچ شهرک صنعتی سلیمی تبریز که پیش از آن شیر با عملگر گیرباکسی بود، کلید خورد و سایر انشعابات تعیین شده نیز در برنامه کاری واحد شیرهای خودکار منطقه بوده و طبق اولویت بندی در مرحله طراحی و اجرا است.

وی با تاکید بر لزوم تجهیز شیرهای تمامی انشعابات به سیستم قطع خودکار و تشخیص ترکیدگی در خطوط لوله انتقال گاز، تصریح کرد: با توجه به پراکندگی جغرافیایی و واقع شدن شهرهای تحت پوشش این منطقه در سرشاخه های مصرف، با انجام این پروژه ضمن رفع نگرانی های موجود، قابلیت اطمینان و پایداری انتقال گاز در منطقه بصورت فزاینده ای افزایش یافت.
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما