شعار سال 97-1
 
  
شنبه 1 ارديبهشت 1397   06:39:54
مناطق عملیات انتقال گاز
10:371395/12/17 سه‌شنبه
با همت و تلاش کارکنان توانمند منطقه پنج عملیات انتقال گاز
افزایش ضریب ایمنی فرآیند انتقال گاز در تاسیسات فراشبند3

با همت و تلاش تلاش علمی و عملی کارکنان توانمند منطقه پنج عملیات انتقال گاز در راستای اقتصاد مقاومتی، از سیستم اعلان حریق و نشت گاز درایستگاه تقویت فشار فراشبند 3 رفع اشکال شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، ولی الله فرخی، مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز، با اعلام این خبر، افزود: با وجود سالم بودن کلیه گازیاب‌ها و دودیاب‌ها، هشدار کاذب وجود گاز در محوطه مربوطه بر روی تابلو نمایشگر ظاهر می شد.
وی تصریح کرد: پس از بررسی های انجام شده، مشخص شد اگرچه کارت‌ها به ظاهر سالم بودند و وضعیت نبود وجود گاز در محوطه را نشان می دادند، اما رله هشدار آنها بصورت کاذب فعال شده بود .
مهندس فرخی با اشاره به جزییات این تعمیرات، عنوان کرد: با بررسی مشخص شد که تعداد 12 عدد از این کارت‌ها مربوط به گازیاب دچار مشکل شده که با توجه به غیربومی بودن و تکنولوژی بالای این کارت‌ها، خرید و تعویض آنها بسیار پرهزینه و به زمان زیادی نیاز داشت، لذا مدار الکتریکی کارت مذکور  مورد بررسی  دقیق قرار گرفت و مشخص شد یکی از IC  کارت ها معیوب شده است که با خرید و تعویض  این IC ها مشکل کارت ها برطرف شد.
وی ادامه داد: هم اکنون نیز  این سیستم بصورت کامل بدون هیچگونه هشدار کاذب در سرویس قرار گرفته  است .
این مقام مسئول در پایان از کارکنان زحمتکش عملیات ایستگاه‌های منطقه پنج عملیات انتقال گاز به جهت تلاش علمی و عملی در راستای اقتصاد مقاومتی و بهبود شاخص های عملکرد موفق سازمان، تشکر و  تقدیر به عمل آورد.
شایان ذکر است، منطقه پنج عملیات انتقال گاز با برخورداری از حدود 4500 کیلومتر خطوط لوله فشار قوی و 15 تاسیسات تقویت فشار گاز شامل بیش از 1700 مگاوات توربوکمپرسور گازی، وظیفه انتقال حدود 70 درصد گاز تولیدی کشور را در گستره ای به وسعت استان  فارس و بخش هایی از استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و یزد را عهده دار است.
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما