شعار سال 97-1
 
  
چهارشنبه 2 خرداد 1397   01:59:25
مناطق عملیات انتقال گاز
12:401395/10/15 چهارشنبه
با تلاش کارکنان منطقه شش عملیات انتقال گاز صورت پذیرفت
راه اندازی مهمترین منبع تأمین کننده گاز صنایع غرب بندرعباس

 مدیر منطقه منطقه شش عملیات انتقال گاز از تکمیل و راه اندازی خط لوله 30 اینچ غرب بندرعباس منشعب از خط لوله هفتم سراسری، بعنوان مهمترین و اصلی ترین منبع تأمین کننده گاز صنایع غرب بندرعباس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، کرم گودرزی با اعلام این خبر، گفت: اتصال خط لوله 30 اینچ غرب بندرعباس به خط لوله 22 اینچ سرخون-توانیر، ضمن تأمین پایدار و مطمئن گاز طبیعی، کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست و همچنین صرفه جویی اقتصادی را نیز به همراه داشت که این مهم  نقش بسیار مهمی در تأمین انرژی صنایع استراتژیک غرب بندرعباس از جمله پالایشگاه نفت بندرعباس، پالایش نفت ستاره خلیج فارس، نیروگاه توانیر، آلومینیوم هرمزگان، فولاد کاوه جنوب و مجتمع فولاد هرمزگان دارد.
وی ضمن اشاره به رعایت دقیق نکات ایمنی و استانداردهای خطوط لوله انتقال گاز در این پروژه اظهار داشت: اتصال خط لوله 30 اینچ غرب بندرعباس همزمان با تعمیرات بخش انتهایی خط لوله 22 اینچ در پنج نقطه و راه اندازی آن به مدت 48 ساعت برنامه ریزی شده بود که با تلاش شبانه روزی همکاران در کمتر از 36 ساعت انجام شد و خط در سرویس قرار گرفت.
وی در ادامه، برنامه ریزی دقیق، جلسات هماهنگی قبل از عملیات و هماهنگی با مصرف کننده ها و آمادگی کامل گروه های عملیاتی را از نکات برجسته این پروژه عنوان کرد.
مدیر منطقه شش عملیات انتقال گاز ضمن تشکر از تک تک کارکنان واحدهای عملیاتی و پشتیبانی خاطر نشان کرد: تمامی برنامه های تعمیراتی و اضطراری با برنامه ریزی، تلاش و همدلی همکاران با رعایت دقیق استانداردها و ایمنی کامل انجام شد که می توان آنرا به عنوان موفقیتی ارزشمند برای منطقه برشمرد. 

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما