شعار سال 97-1
 
  
چهارشنبه 30 خرداد 1397   21:41:04
مناطق عملیات انتقال گاز
13:441396/12/8 سه‌شنبه
مدیر منطقه 5 عملیات انتقال گاز ایران خبر داد
صرفه جویی 300 میلیون تومانی با تعمیر توربین ایستگاه تقویت فشار صفاشهر 4

با تلاش همکاران منطقه 5 عملیات انتقال گاز ایران و تحقق 300 میلیون تومان صرفه‌جویی، اگزاست توربین واحد پنجم ایستگاه تقویت فشار گاز صفاشهر 4 با موفقیت، تعمیر و نصب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، ولی‌الله فرخی، مدیر منطقه 5 عملیات انتقال گاز ایران، با اعلام این خبر افزود: با توجه به وضعیت اگزاست و نیاز به تعمیرات کلی، عملیات دمونتاژ اگزاست بصورت کامل انجام شد.

وی افزود: در همین راستا دیفیوزر به طور کامل از طریق مهندسی معکوس طراحی و ساخته شد.

فرخی با اشاره به اتمام موفقیت آمیز این تعمیرات، تصریح کرد: با تلاش و پیگیری همکاران، سایر قسمت های اگزاست مورد تعمیر و بازسازی قرار گرفت و سپس واحد پنجم با طی تست های موفق، در فاز بهره برداری قرار گرفت.

این مقام مسئول در ادامه افزود: این کار که به همت پرسنل زحمت‌کش واحد نوسازی دستگاه ها و تاسیسات واحد تعمیرات اساسی منطقه پنج با هزینه 97 میلیون تومان انجام شد، بر اساس استعلام های صورت گرفته از شرکت سازنده توربین ، بالغ بر 300 میلیون تومان صرفه جویی داشته است.

وی در پایان از کارکنان تعمیرات اساسی معاونت عملیات ایستگاه های منطقه 5 عملیات انتقال گاز ایران به جهت تلاش و خودکفایی در انجام پروژه های تعمیرات و نوسازی منطقه، تشکر و تقدیر به عمل آورد.

انجام عملیات خم کاری لوله های خطوط انتقال گاز در بندرعباس
مدیر منطقه 5 عملیات انتقال گاز ایران، همچنین در ادامه سخنان خود از خم‌کاری تعداد 23 عدد شاخه لوله با قطر بالا، در زوایای 2 تا 15 درجه با تلاش کارکنان آن منطقه در همکاری با منطقه 6 عملیات انتقال گاز ایران در بندرعباس خبر داد و گفت: مطابق درخواست منطقه 6 عملیات انتقال گاز مبنی بر همکاری در تعمیرات خط سرخون- کرمان و با توجه به تعداد زیاد خم‌های بکار رفته در این خط، کارشناسان واحد عملیات ساختمانی منطقه 5 به محل اعزام شدند.

وی افزود: پس از بررسی اولیه کانال‌ها، زاویه‌یابی و آماده‌سازی لوله‌ها، اقدام به خم‌کاری لوله های مورد نیاز شد.

فرخی با اشاره به تمهیدات قبل از اعزام کارکنان، تصریح کرد: قبل از شروع عملیات خم‌کاری لوله‌ها، دستگاه Bending Machine از سوی کارشناسان منطقه پنج مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت و تعمیرات و سرویس‌های لازم روی آن انجام شد.

فرخی در ادامه با اشاره به مراحل خم‌کاری لوله‌های با قطر بالا افزود: راه‌اندازی دستگاه Bending Machine، زاویه یابی Angle Detecting، قرار دادن لوله درون دستگاه، انجام عملیات خم‌کاری، مشخص کردن علائم و شماره لوله‌های خم شده و بارگیری لوله های خم شده به محل تعمیرات، از جمله فعالیت های این عملیات است.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مساعدت مدیر منطقه 6 عملیات انتقال گاز ایران، از کارکنان عملیات ساختمانی معاونت عملیات خطوط لوله منطقه 5 عملیات انتقال گاز ایران، به جهت انجام کار تیمی در پیشبرد اهداف شرکت انتقال گاز ایران و همکاری با مرکز بهره برداری بندرعباس، تشکر و تقدیر به عمل آورد.تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما