شعار سال 97-1
 
  
چهارشنبه 30 خرداد 1397   21:53:09
مناطق عملیات انتقال گاز
14:501396/1/29 سه‌شنبه
سرپرست منطقه 2 عملیات انتقال گاز ایران خبر داد:
افزایش ظرفیت انتقال گاز مجتمع تأسیسات تقویت فشار گاز دهق

به‌زودی با انجام تعمیرات و بازسازی اسکرابرهای مجتمع تأسیسات تقویت فشار گاز دهق شاهد افزایش چشمگیر ظرفیت انتقال گاز کشور خواهیم بود.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، گلستانه سرپرست منطقه 2 عملیات انتقال گاز ایران، ضمن اعلام این خبر، افزود: با توجه به برنامه افزایش تولید در سال جاری و پیش‌بینی افزایش ظرفیت انتقال گاز به میزان 90 میلیون متر مکعب در روز، تعمیر و بازسازی 5 دستگاه اسکرابر با ظرفیت هر دستگاه 35 تا 40 میلیون مترمکعب گاز در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: اسکرابرهای مذکور از سال 1383 تاکنون در سرویس بوده و با گذشت بیش از 12 سال به‌دلیل وجود آلودگی در خط لوله، دچار کاهش ظرفیت و در نتیجه ایجاد اختلاف فشار به میزان 40 پی‌اس‌آی در سایکلوتیوپ‌ها شده است.
به گفته گلستانه، با هماهنگی‌های بعمل آمده، مقرر شد بدون ایجاد هیچ‌گونه توقفی در تأسیسات از آغاز اردیبهشت ماه سال جاری کار تعمیرات و بازسازی شروع و حداکثر تا پایان شهریور ماه به اتمام رسد.
سرپرست منطقه 2 عملیات انتقال گاز ایران اظهار داشت: با انجام این فرآیند علاوه بر افزایش ظرفیت انتقال گاز در خروجی منطقه و کاهش افت فشار در اسکرابرها، افزایش قابل توجهی در راندمان کارکرد توربو کمپرسورها نیز ایجاد خواهد شد.
گلستانه اظهار داشت: با انجام این پروژه علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های تعمیرات و نگهداری و کاهش در سوخت مصرفی توربین‌ها، شاهد افزایش چشم‌گیر ظرفیت انتقال گاز در خطوط اول، دوم، سوم و چهارم سراسری در مجتمع تأسیسات تقویت فشار گاز دهق خواهیم بود. 
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما