شعار سال 97-1
 
  
شنبه 2 تير 1397   15:09:00
مناطق عملیات انتقال گاز
14:101396/10/11 دوشنبه
مدیر منطقه 5 عملیات انتقال گاز ایران خبر داد:
نصب و راه اندازی پره های فن کولرهای خنک کننده ایستگاه تقویت فشارگاز فراشبند3

عملیات نصب و راه اندازی دو عدد فن خنک کننده گاز مربوط به ایستگاه تقویت فشار گاز فراشبند 3 از سوی واحد تعمیرات مجتمع ایستگاه های تقویت فشار گاز فراشبند و نظارت کارشناسان شرکت سازنده داخلی در راستای اقتصاد مقاومتی، با موفقیت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، ولی اله فرخی مدیر منطقه 5 عملیات انتقال گاز ایران با اعلام این خبر افزود: فن ها پس از پایان عملیات نصب به مدت 72 ساعت در سرویس قرار داده شد و مقادیر دبی هوای عبوری از فن ها، میزان ارتعاشات و لرزش فن و آمپر موتورالکتریکی بررسی و ثبت شد.

وی افزود: این دو فن هوا از مجموعه کولرهای خنک کننده گاز ساخت خارج از زمان راه اندازی ایستگاه بوده اند که بر اثر اتصال پره به بدنه، دچار آسیب دیدگی شدید و شکستگی پره ها شده بودند.

فرخی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای رفع مشکل، تصریح کرد: بررسی های لازم جهت ساخت فن هوا از منابع داخلی صورت پذیرفت و پس از استعلام های متعدد از شرکت های سازنده، شرکتی در شیراز جهت ساخت و راه اندازی فن مذکور انتخاب شد.

وی در ادامه افزود: کلیه فن های خنک کننده گاز ایستگاه های فراشبند از جنس فلز و عمدتا آلومینیوم است، اما طراحی و ساخت فن های جایگزین از جنس فایبر گلاس، در دستور کار قرار گرفت.

فرخی ادامه داد: فن های مذکور در کارخانجات تولیدی در شیراز قالب گیری، ساخته و تولید می شود.

به گفته فرخی، مقایسه میدانی بین مقادیر اندازه گیری شده در فن ساخت شرکت ایرانی و فن ساخت شرکت خارجی نشان دهنده مناسب بودن عملکرد فن ساخته شده در داخل است.

مدیر منطقه 5 عملیات انتقال گاز ایران خاطر نشان کرد: با توجه به تایید مقادیر اندازه گیری شده و عدم مشاهده هیچ گونه مشکلی در عملکرد فن ها، مجوز در سرویس قرار دادن آنها از سوی تیم بررسی کننده صادر شد.

وی افزود: هزینه بسیار پایین ساخت فن نسبت به خرید خارجی آن، عملکرد بسیار عالی فن، بومی و در دسترس بودن این فن ها و قطعات یدکی آنها نسبت به نمونه خارجی، از مزایای این حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی است.

وی در پایان از کارکنان معاونت عملیات ایستگاه های منطقه 5 عملیات انتقال گاز ایران به جهت تلاش علمی و عملی، تشکر و تقدیر به عمل آورد.
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما