شعار سال 97-1
 
  
سه‌شنبه 29 خرداد 1397   11:56:17
مناطق عملیات انتقال گاز
11:331396/12/7 دوشنبه
مدیر منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران خبر داد:
اصلاح ، طراحی، تعمیر و راه اندازی ایستگاه کنترل فشار تفت

مدیر منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران از اصلاح، طراحی، تعمیر و راه اندازی ایستگاه کنترل فشار تفت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سید مجتبی گلستانه، با اعلام این خبر گفت: هدف از طراحی و ساخت ایستگاه های کنترل فشار، ایجاد ارتباط بین خطوط انتقال با فشار کاری PSI 1305 و خطوط انتقال با فشار کاری PSI 1050 بصورت اتوماتیک ذکر کرد.
به گفته گلستانه به منظور تغذیه مطلوب و پایدار خطوط انتقال یزد، تفت - مهریز – بافق - بهاباد و صنایع استان یزد، ایستگاه تفت در انتهای خط انتقال 40 اینچ دوم یزد که از خط انتقال هشتم سراسری منشعب شده، نصب که با توجه به عدم کارائی شیرهای کنترل فشار خارجی به مرحله بهره برداری نرسیده بود.
مدیر منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران افزود: Fail To Open ( باز و بسته شدن به طور اتوماتیک) بودن رگلاتورهای موجود، در صورت بروز مشکل و عدم عملکرد شیر قطع کننده، با انتقال فشار بالای ورودی به خروجی، به تجهیزات پایین دست آسیب و صدمه وارد می شد که در نهایت با تلاش کارکنان واحد تعمیرات شیرهای خود کار خطوط لولة مرکز بهره برداری خطوط انتقال گاز یزد و با مشارکت شرکت های دانش بنیان شهرک علمی – تحقیقاتی دانشگاه صنعتی اصفهان محاسبات لازم انجام و تغییر وضعیت به Fail To Close با موفقیت انجام و رگلاتورهای جدید در 3 RUN ایستگاه نصب و مورد بهره برداری قرارگرفت .
وی در خاتمه خاطر نشان کرد: ظرفیت ایستگاه کنترل فشار تفت 2میلیون و 200 هزار متر مکعب بر ساعت است.
شایان ذکر است در پروژه مذکور علاوه بر رعایت و حفظ شاخص‌های ایمنی و پایداری عملیات، در بسیاری از هزینه‌ها نیز صرفه جویی حاصل شده است.
خودکفایی در زمینه ساخت Auxiliary Burner ( مشعل کمکی) توربین های نفسکی
وی در ادامه سخنان خود از ساخت Auxiliary Burner (مشعل کمکی) توربین های نفسکی خبر داد و گفت: با انجام این مهم ضمن دستیابی به خودکفایی، صرفه جویی قابل ملاحظه ارزی نیز حاصل شد.
وی افزود: ساخت قطعه مذکور از توقفات پی در پی و عدم آمادگی توربین‌های نفسکی جلوگیری خواهد کرد.
گلستانه در ادامه گفت: از آنجایی که برخی از قطعات توربین ها به دلیل فرسودگی تقریبا از رده خارج هستند، خودکفا شدن ساخت (داخلی) آنها می تواند در پایداری انتقال گاز بسیار موثر باشد.
مدیر منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران، در ادامه تشریح کرد: Auxiliary Burner (مشعل کمکی) در محدودهHot Section توربین قرار دارد که به همین منظور جنس سخت تری در فرآیند ساخت آن در نظر گرفته شده است .
گلستانه اظهار کرد: قطعه مذکور پس از نصب در حال حاضر با شرایط بسیار مطلوبی در حال بهره برداری است .تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما