شعار سال 97-1
 
  
چهارشنبه 31 مرداد 1397   08:08:35
شرکت های گاز استانی
12:411397/5/16 سه‌شنبه
در تیر ماه سال جاری صورت پذیرفت
تحویل370 میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه های تولید برق استان گیلان

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از تحویل 370 میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه های تولید برق استان در تیر ماه سال جاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسین اکبر با اعلام این خبر افزود: این میزان تحویل گاز به بخش نیروگاهی در تیرماه امسال، بیش از 78 درصد مصرف گاز استان را شامل شده و در نوع خود یک رکورد محسوب می شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به گرمای شدید هوا در تیرماه امسال گفت: شرکت گاز با افزایش 5 درصدی تحویل گاز به نیروگاه ها سبب افزایش تولید برق استان شده است.
این مقام مسئول ادامه داد: هدف اصلی شرکت گاز کسب رضایتمندی حداکثری مردم و مشترکین محترم است؛ در همین راستا، این شرکت درجهت تامین هرچه بیشتر آسایش و رفاه مشترکین با هدفگذاری و برنامه مدون، میزان گاز تحویلی خود به بخش نیروگاهی استان را به بالاترین حد خود رسانده تا با تامین بیش از پیش برق، زمینه ایجاد رفاه و آسایش مردم و به تبع آن افزایش سطح رضایتمندی آنان را فراهم آورد.
وی اظهار داشت: شرکت گاز استان گیلان با فرهنگ سازی، اطلاع رسانی اثربخش و اجرای برنامه های آموزشی و تبلیغی مانند پروژه سفیران انرژی توانسته در سطح کشور یکی از شرکت های موفق در زمینه ترویج فرهنگ مصرف بهینه انرژی باشد و این موضوع سبب شده تا با صرفه جویی مصرف گاز در بخش خانگی، میزان تحویل گاز به بخش های نیروگاهی و صنعتی روز به روز بیشتر شود و رونق اقتصادی در استان را تسهیل کند.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت: بخش خانگی در تیرماه امسال 37 میلیون مترمکعب گاز مصرف کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد کاهش داشته ولی با این وجود، پس از بخش نیروگاهی در رده دوم مصرف گاز در گیلان قرار دارد و بخش های صنعتی، حمل و نقل و تجاری به ترتیب با 28، 27 و 9 میلیون مترمکعب در رده های بعدی مصرف گاز قرار دارند.
اکبر در پایان با اشاره به دستورالعمل استانداری گیلان درخصوص کاهش ساعات کاری ادارات دولتی به‌علت گرمای هوا و لزوم صرفه جویی در مصرف برق، بیان کرد: شرکت گاز استان گیلان علاوه بر اجرای این دستورالعمل، با حداقل استفاده از وسایل سرمایشی و روشنایی در جهت مدیریت مصرف برق تلاش کرده است.


تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما