شعار سال 97-1
 
  
شنبه 1 ارديبهشت 1397   06:42:57
شرکت های گاز استانی
09:091395/12/28 شنبه
اجرای افزون بر1100 کیلومتر شبکه گازرسانی در استان بوشهر

در سال 95 ، بیش از 1100 کیلومتر شبکه گازرسانی در استان بوشهر اجرا و بدین ترتیب مقدمات توسعه گازرسانی در بسیاری از نقاط استان فراهم شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس حسینی مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر ضمن بیان مطلب فوق، در ارتباط با دیگر اقدامات اجرا شده طی سالجاری، بیان داشت: امسال موفق به گازرسانی به 120 روستا در سطح استان شدیم که با تحقق این امر، آمار روستاهای گازدار استان به رقم 315 روستا رسید.
وی در ادامه با قدردانی از توجه ویژه دولت تدبیر و امید به امر توسعه گازرسانی در روستاها و مناطق محروم، بیان داشت: بی‌شک توسعه گازرسانی در روستاها می‌تواند فرآیند خلق زیرساخت‌های موردنیاز در این مناطق را تسریع و تسهیل کرده و درعین‌حال به ایجاد فرصت‌های شغلی و کاهش فقر یاری رساند، همچنین تحقق این امر علاوه بر بهبود اوضاع اقتصادی روستاها و ساکنین آنها، می‌تواند در میان‌مدت به اهداف جانبی دیگری منجر شود که از آن جمله می‌توان به توسعه‌ صنایع روستایی، توسعه‌ گردشگری، رفاه عمومی و ... اشاره کرد.
حسینی تصریح کرد: امسال همچنین فاز نخست اجرای خطوط انتقال گاز شهرهای کلمه، تنگ ارم و بوشکان به طول 25 کیلومتر و نیز شبکه گاز شهر بوشکان به طول بیش از 22 کیلومتر با اعتباری قریب به 9 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
به گفته حسینی، با گازرسانی به سه شهر یادشده ، تعداد شهرهای گازدار استان به 36 شهر و ضریب نفوذ گاز شهری نیز به 98 درصد افزایش می یابد.
مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در خصوص نصب انشعابات در استان نیز بیان داشت: در راستای اجرای مصوبات طرح اقتصاد مقاومتی، موفق به نصب افزون بر 24 هزار انشعاب در سطح استان شدیم که در حال حاضر نیز با توجه به طرح های در دست اجرا ، طرح نصب انشعاب ها و پذیرش مشترکین جدید به سرعت در حال افزایش است.
این مقام مسئول در ادامه اشاره ای نیز به طرح های گازرسانی صنعتی کرده و بیان داشت: توسعه گازرسانی در بخش صنعت یکی از مهم ترین اولویت های کاری این شرکت در سال 95 بود که با گازرسانی به واحدهای تولیدی عظیمی نظیر پتروشیمی متانول کاوه، سیراف انرژی، کارخانه سیمان‌مند دشتی و ... شاهد تحول عظیمی در بخش صنعت بودیم.
مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در انتها، پیشاپیش سال جدید را به مجموعه صنعت نفت تبریک گفته و به طور ویژه از همراهی و همدلی کلیه کارکنان شرکت گاز استان بوشهر در سالی که گذشت قدردانی کرد.
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما