شعار سال 97-1
 
  
شنبه 2 تير 1397   15:05:35
شرکت های گاز استانی
11:081395/12/25 چهارشنبه
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر خبر داد:
راه اندازی سامانه قرائت و صدور آنی صورتحساب مشترکین در استان

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر از راه‌اندازی سامانه جدید قرائت و صدور آنی صورتحساب مشترکین گاز طبیعی در استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، غلامعباس حسینی، ضمن بیان مطلب فوق، افزود: با اجرای این سامانه ضمن تسریع در اجرای فرایند امور، شاهد صرفه جویی در زمان، هزینه ها و همچنین افزایش صحت و دقت کار هستیم.
وی تصریح کرد: تولید و توزیع صورتحساب یک فرآیند هزینه‌بر، زمان‌بر و تقریبا قدیمی بود که اجرای آن نمی‌توانست جوابگوی اهداف و نیازهای سازمان باشد، از همین رو با تلاش ها و پیگیری های متعدد، طی سالجاری موفق به راه اندازی سامانه جدید قرائت و صدور آنی صورتحساب مشترکین گاز طبیعی در استان شدیم تا بدین ترتیب علاوه بر نتایج یادشده، شاهد تسهیل در روند صدور قبوض مصرفی به مشترکین هم استانی باشیم.
به گفته حسینی، اجرای سامانه مذکور پس از فراهم آمدن زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری به صورت پایلوت جهت قرائت کنتور 29 هزار نفر از مشترکین شهر بوشهر آغاز شد و هم اکنون نیز شاهد تاثیرات ارزشمند بهره برداری از این سامانه هستیم.
وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به لزوم استقرار هر چه بیشتر شاخصه های دولت الکترونیک و به‌کارگیری سامانه‌های نرم‌افزاری به منظور مکانیزه کردن فرآیندها و نیز تسهیل در اجرای امور، سیستم جدید قرائت و صدور آنی صورتحساب گام مهم دیگری در راستای ارائه خدمات به مشترکین و افزایش رفاه حال ایشان محسوب می شود.
این مقام مسئول عنوان کرد: با توجه به اجرای سامانه جدید، بسیاری از مشکلات گذشته اعم از زمان بر بودن فرآیند قرائت و توزیع صورتحساب، عدم امکان کنترل جزئیات عملکرد کنتورخوان بصورت آنی و همچنین عدم امکان اعتبارسنجی اعداد وارد شده مرتفع شده است .
مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در همین رابطه ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های کارشناسان واحد فناوری اطلاعات این شرکت به دیگر مزایای بهره برداری از سامانه جدید اشاره و بیان داشت: امکان چاپ مستقل صورتحساب مشترک در محل، عدم نیاز به تجمیع اطلاعات قرائت شده، حفظ یکپارچگی در پردازش و صدور صورتحساب از سوی سرور (Server) مرکزی و عدم تداخل با آن، قابلیت جمع آوری داده های جدید مشترکین و ... از جمله دیگر تاثیرات مهم بکارگیری سامانه قرائت و صدور آنی صورتحساب مشترکین است.
حسینی در خاتمه از بکارگیری و اجرای این سامانه در نواحی تابعه شرکت خبر داده و افزود: با توجه به موفقیت آمیز بودن اجرای طرح، ان شاا... در سال پیش رو شاهد استقرار و گسترش این سامانه در نواحی تابعه گازرسانی استان نیز خواهیم بود.
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما