شعار سال 97-1
 
  
چهارشنبه 2 خرداد 1397   02:16:55
شرکت های گاز استانی
15:321395/10/22 چهارشنبه
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان
مصرف بهینه گاز، نقش تعیین کننده ای در اقتصاد و رفاه عمومی دارد

با هدف نهادینه کردن فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی از 51 مشترک که با رعایت اصول ایمنی و الگوی صحیح مصرف به عنوان مشترک نمونه گاز انتخاب شده بودند، تقدیر بعمل آمد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیدمصطفی علوی مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، ضمن تشکر از مشترکین نمونه گاز طبیعی، گفت: این مشترکین در طول دوره یکساله، با رعایت نکات ایمنی، الگوی مصرف بهینه (حداکثرمصرف تا پلکان دوم از پلکان‌های دوازده گانه)، پرداخت به موقع و غیرحضوری قبوض گاز و نداشتن هیچ گونه سابقه نادرست در استفاده از تجهیزات گازرسانی به عنوان مشترک نمونه انتخاب شده‌اند.
وی در ادامه افزود: نعمت گاز طبیعی به عنوان یک سوخت پاک و ارزشمند، درکشور ما بسیار مهم و استراتژیک است و محور توسعه اقتصادی کشور محسوب می شود.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: همه ما در مقابل مصرف بهینه این نعمت الهی که نقش تعیین کننده ای در اقتصاد و رفاه عمومی دارد، مسئول هستیم.
علوی با اشاره به اینکه مردم استان اصفهان از دیرباز در صرفه جویی و استفاده بهینه از امکانات زبانزد بوده اند، گفت: مشترکین محترم می بایست در انتخاب و نصب وسایل گازسوز به ویژه بخاری و شومینه دقت کافی را داشته باشند و از کارشناسان فنی و خبره برای این امر استفاده و همچنین در هنگام نصب و کار با وسایل گرمایشی گازسوز، نکات ایمنی لازم را رعایت کنند.
وی با تاکید بر اینکه منظور از صرفه جویی؛ بهینه مصرف کردن است نه کم مصرف کردن، اظهار داشت: در صورتی که بتوانیم روزانه  ۱۵ تا ۲۰ درصد در مصرف گاز صرفه جویی کنیم، به گازرسانی مستمر نیروگاه ها و صنایع کمک بزرگی شده است.
به گفته علوی، مصرف گاز عمدتاً در بخش خانگی است در صورتی که با صرفه جویی می توان حجم قابل ملاحظه ای را به بخش صنعت اختصاص داد.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان تصریح کرد: علی رغم تلاش های صورت گرفته در خصوص فرهنگ سازی مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی، مصرف گاز در کشور در مقایسه با میانگین مصرف جهانی بسیار زیاد است و ما با داشتن یک درصد از جمعیت جهان، سومین مصرف کننده انرژی به شمار می رویم.
وی، مشترکین نمونه را به عنوان مروجین مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی خواند و عنوان کرد: شما عزیزان با تعهد، احساس مسئولیت و مدیریت مصرف گاز، رسالت خود را در مقابل این انرژی پاک انجام داده اید .
گفتنی است، برنامه تقدیر از مشترکین  نمونه در ادارات گازرسانی که با مرکز استان  فاصله زیادی داشتند، در خود شهرستان مربوطه انجام شد.
 

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما