شعار سال 97-1
 
  
چهارشنبه 2 خرداد 1397   02:00:34
شرکت های گاز استانی
12:151395/12/24 سه‌شنبه
مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر عنوان کرد:
ایجاد 1600 فرصت شغلی با گازرسانی به واحدهای صنعتی استان

با گازدارشدن و راه اندازی واحدهای صنعتی در استان بوشهر، زمینه ایجاد 1600 فرصت شغلی فراهم شد که این امر نوید بسیارخوبی در زمینه ارتقای فرصت های شغلی در استان محسوب می شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، غلامعباس حسینی، مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در جلسه بررسی وضعیت گازرسانی در استان، با بیان مطلب فوق، افزود: نظر به اهمیت توسعه زیرساخت های صنعتی در استان، اجرای مصوبات اقتصاد مقاومتی، توسعه اشتغال، طرح گازرسانی به پروژه های صنعتی در سال 95، با جدیت و شتاب بالایی اجرا شد.
این مقام مسئول تصریح کرد: طی سالجاری شاهد گاز رسانی به چندین واحد عمده صنعتی فاقد گاز و رفع مشکلات زیرساخت های لازم گازرسانی در بخش صنعت بودیم که تحقق این امر نتایج ارزشمندی به دنبال داشته است.
مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در ادامه بیان داشت: در سالی که پشت سر گذاشته شد، اعتبارات خوبی در بخش صنعت هزینه شد که در این ارتباط می توان به گازرسانی به واحدهای تولیدی عظیمی نظیر پتروشیمی متانول کاوه ، پتروشیمی سیراف انرژی ، کارخانه سیمان مند دشتی و ... اشاره کرد.
وی همچنین یادآور شد: طبق آمارهای به دست آمده، طی سالجاری شاهد افزایش 20 درصدی مصرف گاز از سوی صنایع استان بودیم و هم اکنون نیز از نظر مصرف گاز در بخش صنعت ، حائز رتبه دوم در کشور هستیم.
به گفته حسینی، سال قبل 11 میلیارد متر مکعب گاز به واحدهای صنعتی و تولیدی استان بوشهر تحویل داده شد در حالیکه این میزان امسال به رقم قریب به 13 میلیارد مترمکعب رسید.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر در همین خصوص اشاره ای نیز به دیگر واحدهای صنعتی عمده استان کرد و افزود: پتروشیمی مبین، نیروگاه بعثت و نیروگاه عسلویه، پالایشگاه فازهای 2 و 3 پارس جنوبی، پالایشگاه فازهای 4 و 5 از و ... از جمله مشترکان عمده مصرف گاز استان بوشهر محسوب می‌شوند که با تامین گاز آنها چرخ توسعه و صنعت استان با شتاب بیشتری می چرخد.
50 درصد صرفه جویی در مصرف گازوییل
وی در بخش دیگری از سخنان خود، اشاره ای نیز به تاثیرات زیست محیطی حاصل از گازرسانی به صنایع کرد و گفت: با گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی استان، شاهد تقلیل مصرف سوخت های فسیلی بوده ودر همین ارتباط صنایع استان در مقایسه با سال قبل ، 50 درصد کمتر گازوییل مصرف کرده اند. 
حسینی عنوان کرد: بی شک با تحقق این امر، از سوی دیگر شاهد صرفه جویی در هزینه ها و همچنین بهبود و ارتقاء محیط زیست خواهیم بود.
وی در همین رابطه به طور نمونه به اجرای طرح گازرسانی به 156 مرغداری در سطح استان اشاره و افزود : با گازرسانی به  مرغداری های استان، سالانه در مصرف افزون بر 10 میلیون لیتر گازوئیل صرفه‌جویی می‌شود که این امر موجب جلوگیری از پرداخت میلیاردها تومان پول از محل پرداخت یارانه ها شده و می توان این  هزینه را در امور و زمینه‌های دیگر صرف کرد.
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما