شعار سال 97-1
 
  
شنبه 2 تير 1397   15:13:23
شرکت های گاز استانی
13:311396/10/12 سه‌شنبه
مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان تأکید کرد:
لزوم رعایت استانداردها در اجرای پروژه ها

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان به همراه جمعی از مسئولین ستاد از چگونگی روند پیشرفت پروژه‌ گاز رسانی به روستای تاریخی نگل بازدید به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، احمد فعله گری از روند پیشرفت پروژه‌ گاز رسانی به روستای تاریخی نگل بازدید کرد و گفت: گازرسانی به روستاهای استان کردستان با سختی و مشقت فراوانی روبرو بوده و برای اتمام یک پروژه گازرسانی، نیاز به صرف وقت و زمان زیادی دارد .

وی بر رعایت استانداردها در اجرای پروژه ها تاکید کرد و افزود: اجرای پروژه ها بایستی مطابق برنامه زمان بندی تعریف شده پیشرفت داشته و رعایت استانداردها ، دستوالعمل ها ، قوانین و مقرارت HSE نیز ضروری است.

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در ادامه سخنانش اظهارداشت: برای نیل به توسعه پایدار، همواره حفظ سلامتی پرسنل و محیط زیست در اجرای پروژه ها بایستی در صدر اولویت ها قرار گرفته و این موارد را به خاطر داشت که سه مقوله بهداشت، ایمنی و محیط زیست اثرات هم افزایی بریکدیگر داشته و اثر همزمان آنها در بهره وری کار به مراتب بیشتر و گسترده تر می شود.

وی افزود: ریسک های ایمنی و صلاحیت پرسنل باید به طور مرتب ارزشیابی شود و به دنبال آن برنامه های آموزشی مناسب، تنظیم و اجراء و هر نوع حادثه ، شبه حادثه یا شرایط نا ایمن، بایستی به طور مکتوب گزارش شده و مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد و برای پیشگیری از وقوع مجدد آنها، عملکرد مناسب صورت پذیرد و تجارب به دست آمده از این آنالیز به طور سیستماتیک به اطلاع کلیه واحدهای عملیاتی رسانده شود.

فعله گری افزود: یک سیستم مدیریتHSE زمانی می تواند به طور موثر به اهداف خود برسد که سبب جلوگیری از بروز حوادث ، کاهش خسارت مالی و صدمات جانی، حفظ منابع و محیط زیست و افزایش بازده کاری شود.

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در ادامه به روند پیشرفت پروژه گاز رسانی به روستای نگل اشاره کرد و افزود : اجرای این پروژه از 2 فاز جداگانه تشکیل می شود که فاز نخست آن به اتمام رسیده و فاز دوم آن شامل 14 هزار و 500 متر شبکه فلزی با قطر 10 اینچ و 8 کیلومتر شبکه توزیع است که با اتمام این پروژه، 700خانوار با جمعیتی بالغ بر 2 هزار و 300 نفر از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند.

فعله گری ادامه داد : به علت مسیر سخت و دشوار این پروژه که گاهی عوامل اجرایی مجبور به عبور از پیچ و خم های شیب دار، دره ها و کوه ها هستند، عملیات جابه جای لوله های فلزی که به شکل شاخه ای است ازاین مسیر با دشواری ها فراوانی صورت می گیرد .

لازم به ذکر است روستای تاریخی نگل در 65 کیلومتری شهرستان سنندج و در مسیر جاده سنندج به مریوان قرار گرفته و به دلیل وجود قرآن تاریخی نگل یکی از قطب های گردشگری استان کردستان بوده و هر ساله پذیرای تعدادی زیادی از هموطنان گرامی از اقصی نقاط کشور و بازدیدهای کننده های خارجی است.

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما