شعار سال 97-1
 
  
شنبه 2 تير 1397   20:52:33
شرکت های گاز استانی
14:171396/12/14 دوشنبه
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان بیان کرد:
سفیران انرژی؛ اشاعه دهنده فرهنگ مصرف بهینه و ایمن انرژی در کشور

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از گسترش آموزه های مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در لایه های مختلف جامعه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسین اکبر اظهار داشت: اشاعه فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز از سال های دور جزو اهداف شرکت گاز استان گیلان بوده و این مهم با گسترش گازرسانی به اقصی نقاط استان و افزایش تعداد مشترکین گاز طبیعی اهمیت بیشتری یافته است.
وی درخصوص تعریف این پروژه آموزشی بزرگ در استان گفت: بدنبال بخشنامه دولت به کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات، شرکت‌های دولتی و استانداری های سراسر کشور مبنی بر صرفه جویی در مصرف انرژی، در سال 93 طرح اشاعه فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی با عنوان «سفیران انرژی» از سوی شرکت گاز استان گیلان پیشنهاد شد.
این مقام مسئول ادامه داد: جامعه هدف این طرح که در نوع خود با توجه به دامنه و گستردگی و نوع اجرای آن کم نظیر است، مدارس شهری و روستایی، مساجد، ادارات، روستاهای مشمول طرح بند «ق» و کلیه مشترکین گاز طبیعی در سطح استان است و با تعمیم آن به سطح کشور می توان این طرح را بعنوان یک نهضت فراگیر ملی برای ارتقای فرهنگ عمومی معرفی کرد.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان تصریح کرد: برای حمایت از اجرای هرچه بهتر این مهم، طرح مذکور جزو پروژه های بهبود شرکت گاز استان قرار گرفت و برای آن روش و دستورالعمل اجرا، برنامه زمان بندی و بودجه های مناسب پیش بینی شد.
وی افزود: برای انجام هر چه بهتر این طرح بزرگ، جلساتی با نمایندگان از فرمانداری های استان برگزار و سیاست ها و نحوه انجام امور مشخص و بدنبال آن جلسات اولیه برای پیاده سازی آن اجرا شد که تا اوایل سال جاری بطول انجامید.
اکبر بیان کرد: فاز اجرایی طرح سفیران انرژی تاکنون در 8 شهرستان انزلی، لاهیجان، لنگرود، فومن، رضوانشهر، تالش، املش و رودسر آغاز شده و سفیران آموزش دیده، شروع به آموزش در جامعه هدف که در این مرحله دانش آموزان عزیز هستند، کرده اند.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در پایان با بیان این مطلب که طرح سفیران انرژی برای سایر شهرستان‌های استان نیز برنامه ریزی شده، اظهار داشت: به امید خدا با اجرای موفقیت آمیز این طرح در کل استان، شاهد تسری آن به سراسر کشور و نهادینه شدن فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در کشور خواهیم بود.
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما