شعار سال 97-1
 
  
شنبه 2 تير 1397   15:12:33
13:341396/10/11 دوشنبه
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران:
وظیفه مدیران؛ خلق روش‌های جدید برای نگهداشت تأسیسات است

وظیفه مدیران، خلق روش‌های جدید برای نگهداری تأسیسات و حفظ آمادگی نیروهای انسانی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس حمیدرضا عراقی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در نشست با جمعی از مدیران شرکت گاز استان خراسان رضوی، مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد و مدیر منطقه 4 عملیات انتقال گاز با بیان این مطلب و با تاکید بر لزوم توجه به موضوع نوآوری و خلاقیت، اظهار کرد: آدم های خلاق، با تفکر خود، نوآوری می‌کنند و تجسم آنان موجب تغییر و بهبود امور می‌شود.

وی با بیان این مطلب که یک مهندس راه و ساختمان ابتدا در ذهنش موضوعی را تصور و سپس برای اجرایی شدن آن اقدام می‌کند، اظهار کرد: فرق بین بهره‌بری و کارآیی همین جاست؛ خلاقیت و کارآیی لازمه اصلی مدیران است، بنابراین برای تغییر باید ابتدا باور کنیم که هر کاری را به بهترین نحو ممکن انجام می دهیم و در ادامه، نگران تغییر هم نباشیم.

به گفته مهندس عراقی، عادت کردن به هر موضوعی اجازه تغییر، تحول و خلاقیت را از انسان سلب می کند؛ چراکه نوآوری و خلاقیت نیازمند جرات و شهامت است.

وی با اشاره به نزدیک بودن زمان اتمام پروژه‌های گازرسانی روستایی و شهری کشور اضافه کرد: امروز وظیفه مدیران خلق روش های جدید برای نگهداری تاسیسات و حفظ آمادگی نیروهای انسانی در سازمان است.

معاون وزیر نفت در امور گاز در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر لزوم حل مشکلات در وهله نخست از سوی خود شرکت های گاز استانی، اضافه کرد: برخی کارها در استان راحت تر قابلیت پیگیری دارد.

مهندس عراقی ضمن بازخوانی آیه "والتین والزیتون" از قرآن مجید گفت: بهره‌وری باید شبیه درخت انجیر باشد؛ یعنی کمترین هزینه و بیشترین محصول را بدهد، محصولی که برای استفاده همگان باشد.

وی در ادامه با اشاره به این که همکاری و تعامل خوب مدیران، زمینه‌ساز بهره‌مندی و افزایش رضایت‌مندی جامعه از عملکرد شرکت ملی گاز ایران است، گفت: استان خراسان رضوی دارای مجموعه ای کامل از زنجیره گاز طبیعی شامل استخراج و پالایش، انتقال و توزیع است که این مهم نیازمند همکاری تنگاتنگ مدیران این سه مجموعه در جهت تامین و پایدار گاز مناطق شرقی کشوراست.

وی در ادامه افزود: به لطف خدا و تعهد و تخصص کارکنان صنعت گاز هم اکنون شاهد رشد روزافزون فعالیت‌های سازمانی در بخش‌های مختلف هستیم.

پیشبرد اهداف سازمانی در سایه تعامل خوب مدیران و کارکنان

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی نیز در ابتدای این نشست با بیان این مطلب که اقدامات بسیار خوبی در حوزه گازرسانی شهری و روستایی استان انجام شده، اظهار کرد: امسال عهد کرده‌ایم روزانه 2 روستا را گازرسانی کنیم.

حمید فانی افزود: سال آینده شاهد ارتقای ضریب نفوذ گاز روستایی استان به بالای 95 درصد خواهیم بود و انشاءاا.. پس از آن نیز به سمت کیفی شدن خدمات حرکت خواهیم کرد.

وی در ادامه با اشاره به تعامل خوب مدیران و کارکنان شرکت گاز استان در پیشبرد اهداف سازمانی گفت: در خراسان رضوی نیروهای متخصص، متعهد و باتجربه بسیاری وجود دارد و تمام کارها بصورت جمعی انجام و از کارهای جزیره‌ای نیز خودداری می شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی، راه اندازی سامانه تلفنی بدهکاران، طراحی و پیاده سازی اتاقک خودروهای امدادی، استفاده از فناوری «جی آی اس» در ارائه خدمات سریع به مشترکان، واگذاری خدمات 12 گانه به دفاتر پیشخوان، تدوین استانداردهای آموزشی، بازاریابی 3000 صنعت، اجرایی شدن جوش به سبک بادفیوژن، بکارگیری سیستم های «جی اس ام» و «آر اف آی دی» در جایگاه های «سی ان جی»، افزایش کمی و کیفی فعالیت های HSE، راه اندازی «جی پی اس» سیستم های امداد در بستر بیسیم ارتباط مستقیم با مشترکان از طریق سامانه تلفنی 37074 مرکز ارتباطات مردمی و تدوین کتب با مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی برای دانش آموزان را از مهمترین اقدامات انجام شده از سوی این شرکت و در راستای افزایش رضایت مشترکان اعلام کرد.

گفتنی است، در ابتدای این مراسم سیدحمید فانی مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید مجید منبتی مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد و علوی شهری مدیر منطقه 4 عملیات انتقال گاز نکاتی درباره مجموعه متبوع خود و نیز راهکارهای پیشگیری از افت فشار گاز و همچنین مدیریت بهینه و ایمن از گازطبیعی و فرهنگ‌سازی مصرف ارائه کردند.


تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما