شعار سال 97-1
 
  
شنبه 2 تير 1397   15:12:57
17:141396/10/13 چهارشنبه
سرپرست امور حسابرسی داخلی شرکت ملی گاز ایران:
سیاست حسابرسی؛ دست‌گیری بجای مچ‌گیری

اصلاح فرآیندها جزو اهداف اصلی حسابرسی شرکت ملی گاز ایران محسوب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علی نقدی، سرپرست امور حسابرسی داخلی شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب، اظهار داشت: حسابرسی داخلی، یک فعالیت مستقل و بیطرفانه اطمینان‌بخش و مشاوره‌ای است که به منظور ایجاد ارزش افزوده و بهبود عملکرد یک سازمان، طراحی و اجرا می‌شود، از این‌رو، اصلاح فرآیندها در این بخش می‌تواند بسیار مثمرثمر و کارساز باشد.

وی در ادامه افزود: حسابرسی داخلی، سازمان را در دستیابی به هدف‌های خود، از طریق برقراری رویکردی سیستماتیک و نظام‌مند، برای ارزیابی و بهبود اثربخشی فرآیندهای مدیریت ریسک، کنترل و نظام راهبری را یاری می‌دهد.

نقدی با اشاره به این که از زمان شروع به کار در حسابرسی، برنامه بازدیدها از نواحی حسابرسی که شامل 12 ناحیه است، در برنامه کاری این واحد گنجانده شده، گفت: هدف از این سفرها، تشریح شرایط و وظایف حسابرسی برای هیأت‌مدیره، مدیرعامل، هیأت‌رئیسه، شرکت ها، مناطق عملیاتی و ... است.

به گفته نقدی، دامنه حسابرسی داخلی اغلب به اشتباه، منحصر به موضوع‌های مالی تصور می‌شود، در حالی که دامنه فعالیت حسابرسی صرف عملیات مالی نیست و بدون هیچگونه محدودیتی، تمام فعالیت‌ها و فرآیندهای مالی، عملیاتی و مدیریتی شرکت را در بر می‌گیرد.

وی در ادامه اظهار داشت: سیاست ما در کل، دست‌گیری بجای مچ‌گیری است و اعتقاد ما این است که تمام فعالیت‌های شرکت، مانند حلقه های یک زنجیره به هم مرتبط و بر هم تأثیر گذار هستند و حسابرسی داخلی به عنوان حلقه نظارتی سازمان محسوب می‌شود.

سرپرست امور حسابرسی داخلی شرکت ملی گاز ایران با بیان این که فرآیندهای زائد و قدیمی باید شناسایی و کنار گذاشته شوند، گفت: با این شرایط، باید فرآیندهای جدیدی که منجر به چابک‌سازی سازمان می‌شود را جایگزین کرد.

به باور نقدی، اکنون که بحث برندشدن شرکت ملی گاز ایران در سطح بین‌المللی مطرح است، باید بتوان شرکتی چابک و سریع را که با شتاب در حال به‌روز کردن خود است، به دنیا معرفی کرد تا انشاءالله بتوان در رقابت با شرکت‌های بین‌المللی، عکس‌العمل‌های خوبی را از خود بروز دهیم.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که در ارتباط با برنامه توسعه‌ای 1404، انشاءالله بتوانیم با فرهنگ‌سازی صورت‌گرفته، هم اصلاح فرآیندها را به خوبی انجام داده و هم چابک‌سازی سازمان را در بلندمدت داشته باشیم.
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما