شعار سال 97-1
 
  
چهارشنبه 2 خرداد 1397   02:16:36
شرکت های گاز استانی
13:171395/12/19 پنجشنبه
مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه گاز خبر داد:
ایستگاه های تقویت فشار، داخلی ترین تجهیزات صنعت گاز

پایداری و افزایش تاب آوری در شبکه تامین گاز کشور با افتتاح 5 ایستگاه تقویت فشار گاز، خنج، جهرم، صفاشهر، نایین و کاشان، افزایش می یابد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران،مهندس حسن منتظر تربتی، مدیر عامل شرکت مهندسی و توسه گاز در مراسم افتتاح ایستگاه های تقویت فشار گاز خنج، جهرم، صفا شهر، نایین و کاشان که با حضور دکتر جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری، مهندس زنگنه، وزیر نفت، مهندس عراقی، معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، دکتر رسول زرگر پور، استاندار اصفهان و جمعی از مقامات کشوری در کاشان برگزار شد، سخن می گفت، ضمن خیر مقدم به حضار و بیان این مطلب، اظهار داشت: خط هشتم سراسری 56 اینچ برای انتقال گاز 50 تا 550 میلیون متر مکعب ظرفیت انتقال دارد که با احداث ایستگاه های تقویت فشار، این میزان به 110 میلیون متر مکعب در روز افزایش پیدا می کند که به معنای افزایش 50 میلیون متر مکعبی انتقال گاز است.

وی با اشاره به این نکته که پایداری انتقال گاز از عسلویه به مرکز کشور از مهمترین دغدغه های شرکت گاز به شمار می رود، گفت: این 5 ایستگاه بر روی خط هشتم سراسری از برنامه های اقتصاد مقاومتی در شرکت گاز بود.

مهندس تربتی، انتقال تولیدات از عسلویه به شبکه گاز کشور را یکی از الویت های اصلی دانست و افزود: پایداری و افزایش تاب آوری در شبکه تامین گاز کشور برای ما اهمیت دارد.

مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه گاز تاکید کرد: این 5 ایستگاه با تکیه بر توان ساخت داخل و با استفاده از دانش طراحی و توان اجرایی پیمانکاران داخلی ساخته شده است و این بدان معناست که ایستگاه های تقویت فشار، داخلی ترین تجهیزات صنعت گاز هستند.

وی در ادامه افزود: این در حالی است که در زمینه خرید توربو کمپرسور نیز به خود کفایی رسیده ایم و بهره برداری از ایستگاه های تقویت فشار گاز نیز با همت کار شناسان ایرانی انجام می شود.

مهندس تربتی در پایان با تشکر از تمامی مسئولین ، دست اندرکاران و کارکنان شرکت ملی گاز، تصریح کرد: با اضافه شدن این 5 ایستگاه تقویت فشار به شبکه گاز رسانی، در زمستان امسال، هیچ افت فشار و قطعی گاز نداشته ایم.

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما