شعار سال 97-1
 
  
شنبه 2 تير 1397   15:17:41
شرکت های گاز استانی
16:451396/10/5 سه‌شنبه
معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران خبر داد:
بهره‌برداری از پروژه‌های عظیم گازرسانی در خراسان رضوی با حضور معاون اول رییس‌جمهور

پروژه‌های عظیم گازرسانی در استان خراسان رضوی در بخش‌های صنعتی و خانگی با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان و با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری فردا 6 دی ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس حمیدرضا عراقی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اعلام این خبر، اظهار داشت: بهره‌برداری از پروژه خط انتقال گاز تقویتی اسفراین- نقاب- جغتای به طول ۸۴ کیلومتر که به منظور تقویت خط انتقال گاز در جنوب استان خراسان رضوی و گازرسانی به بخش‌های صنعتی استان و بخصوص گازرسانی به مجتمع فولاد سبز‌وار است، با هزینه‌ای بالغ بر ۱۷۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

آغاز عملیات اجرایی پروژه خط انتقال تربت‌حیدریه – کاشمر

به گفته مهندس عراقی، افزون بر بهره‌برداری از پروژه خط انتقال گاز تقویتی اسفراین- نقاب- جغتای، عملیات احداث خط لوله انتقال گاز تقویتی 16 اینچ تربت‌حیدریه- کاشمر به طول تقریبی 77 کیلومتر با هزینه‌ای بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان که از حوالی شهر تربت‌حیدریه آغاز شده و تا ایستگاه تقلیل فشار (CGS) کاشمر ادامه دارد نیز، با هدف تقویت فشار گاز شهرهای واقع در منطقه و گازرسانی به مصرف‌کننده‌های جدید آغاز می‌شود.

گازرسانی به شهر همت‌آباد

مهندس عراقی در ادامه گفت: همچنین با گازرسانی به شهر همت آباد، فاز نخست پروژه احداث خط انتقال گاز 52 کیلومتری همت آباد - بار در استان خراسان رضوی به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

وی طول خط انتقال یادشده (از ابتدای خط تا شهرستان همت‌آباد) را در فاز اول، 13 کیلومتر و با هزینه‌ای بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این خط انتقال به قطر 10 اینچ از خط لوله گاز 12 اینچ موجود نیشابور- سبزوار در کیلومتر 158 منشعب شده و با رسیدن به شهرستان همت‌آباد، مردم این منطقه را از نعمت گاز بهره‌مند می‌سازد.

مهندس عراقی با بیان اینکه هم اکنون حدود 30 کیلومتر از کل پروژه، لوله‌گذاری شده، گفت: هدف از اجرای این پروژه، گازرسانی به شهرها و روستاهای محروم از نعمت گاز طبیعی منطقه مانند همت‌آباد، امیرآباد، بار و غیره بوده که خوشبختانه با همکاری مسئولان و تلاش کارکنان، فاز نخست آن به زودی افتتاح می‌شود تا اهالی همت‌آباد، امسال زمستانی گرم را سپری کنند.

آغاز بهره‌برداری و عملیات اجرایی گازرسانی به 327 روستا

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در ادامه افزود: همزمان با بهره‌برداری از این پروژه‌ها، مراسم بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۳۲۷ روستا با هزینه‌ای بالغ بر 240 میلیارد تومان در یکی از روستاهای بخش رضویه به نمایندگی سایر روستاهای استان، نیز آغاز خواهد شد.

به گفته مهندس عراقی، ۱۸۰ روستا در استان خراسان رضوی به شبکه گاز طبیعی کشور متصل خواهند شد و مردم این روستاها در زمستان امسال، از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد، این در حالی است که همزمان با بهره‌برداری از این خطوط انتقال گاز و نیز گازرسانی به پایتخت فیروزه ایران، مراسم کلنگ‌زنی پروژه‌های گازرسانی به ۱۴۷ روستا نیز در دیگر بخش‌های خراسان رضوی برگزار می‌شود.

گفتنی است که استان خراسان رضوی دارای دو میلیون و 107 هزار مشترک شهری و روستایی گاز طبیعی است.


تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما