شعار سال 97-1
 
  
چهارشنبه 30 خرداد 1397   21:49:34
شرکت های گاز استانی
14:521395/12/19 پنجشنبه
معاون اول رئیس جمهوری:
بخش نفت وگاز در سال 95، خوش درخشیدند

برخی اصرار دارند اقتصاد ایران را کوچک نشان دهند به رغم آن که بیشترین فشار تحریم به حوزه نفت و گاز و سپس بخش بانکی کشور بوده، اما بخش نفت و گاز در همین یک سال گذشته، دستاوردهای درخشانی را به ثبت رسانده است.


به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، دکتر  اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ،که در مراسم افتتاح ایستگاه های تقویت فشار گاز خنج، جهرم، صفا شهر، نایین و کاشان که با حضور مهندس زنگنه، وزیر نفت، مهندس عراقی، معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، دکتر رسول زرگر پور، استاندار اصفهان و جمعی از مقامات کشوری در کاشان برگزار شد، سخن می گفت، با بیان این مطلب، اظهار داشت: در اقتصاد مقاومتی، یکی از محورهای اصلی که بیشترین پیشرفت را داشته، نفت است که در زمینه های مختلفی مانند صادرات، ذخیره سازی، مسائل بین المللی، رفاه مردم و... گام های بلندی برداشته است.


دکتر جهانگیری در ادامه گفت: با مراجعه به سیاست های 24 گانه اقتصاد مقاومتی، مشخص می شود که در بیشترین بخش های این سیاست ها، نام نفت وجود دارد که با مدیریت عالی وزیر نفت و دیگر همکارانش در چهار شرکت اصلی، توانسته افتخارات زیادی برای کشور، کسب کند.


وی با اشاره به میزان تولید گاز در پارس جنوبی، تصریح کرد: در پارس جنوبی نیز تا پایان دولت یازدهم به برداشت مساوی با کشور قطر در روز می رسیم که سهم ایران از برداشت از این مخزن مشترک 550 میلیون متر مکعب خواهد شد.


معاون اول رئیس جمهوری در ادامه، افزود: تأمین منابع برای فازهای اولویت دار پارس جنوبی کار بسیار بزرگی بود که علاوه برآن، در زمینه توزیع و شبکه نیز، کارهای بزرگی صورت گرفت.


وی با اشاره به گاز رسانی به استان سیستان و بلوچستان، خاطر نشان کرد: گاز رسانی به این استان در نهایت فشار مالی اما با اعتباری که از طریق صرفه جویی اقتصادی صورت گرفت انجام شد.

 دکتر جهانگیری با بیان اینکه برخی در کشور اصرار دارند، اقتصاد ایران را کوچک جلوه دهند،گفت: این در حالی است که بر اساس آمار رسمی دنیا، اقتصاد ایران، هیجدهمین اقتصاد دنیاست.
وی با قدردانی ویژه از وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران و شرکت های تابعه در زمینه خدمت رسانی به مردم، گفت: از خدمات کارکنان صنعت گاز که در سرما و گرما در حال فعالیت هستند، قدر دانی می کنم.

دکتر جهانگیری یادآور شد: در زمان برداشته شدن تحریم ها، تلاش کردیم تا هرچه سریع تر به میزان تولید بیش از تحریم باز گردیم به همین منظور با موافقت رهبری، 800 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برداشته شد و از محل درآمدبه دست آمده، این مبلغ به صندوق بازگشت.

وی در پایان با اشاره به بهره برداری از 12 واحد پتروشیمی در سال 95، گفت: با بهره بردای از این مجتمع ها، 9 میلیون تن به ظرفیت پتروشیمی کشور افزوده خواهد شد و به این ترتیب، بخش نفت توانست به اهداف اقتصاد مقاومتی در سال 95، دست یابد.

آلبوم تصاویر

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما