شعار سال 97-1
 
  
چهارشنبه 31 مرداد 1397   08:06:51
شرکت های گاز استانی
16:231397/5/7 يكشنبه
معاون وزیر نفت در امور گاز:
حرکت شرکت ملی گاز ایران همگام با صنعت و اقتصاد داخلی است

اقتصاد نفتی یعنی آن که نفت را بفروشید و پول آن را دریافت و به اقتصاد کشور تزریق کنید، ولی گاز در زندگی، تولید و توسعه اقتصادی مردم حضور دارد و در واقع، صنعت گاز همگام با اقتصاد داخلی حرکت می‌کند؛ در عین حال که چرخ صنعت را نیز به حرکت وامی‌دارد و از این رو، باید در این امر نمونه باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس حمیدرضا عراقی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در نخستین نشست شورای سیاست‌گذاری و راهبری فن‌بازار تخصصی صنعت گاز که در سالن شهید باهنر ساختمان مرکزی برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار داشت: در حال حاضر، اقتصاد ما مبتنی بر گاز است و این امر بدین معنی است که گاز به طور کلی در زندگی، تولید، رفاه و اقتصاد مردم حضور دارد.

وی در ادامه سخنان خود در خصوص ایجاد فن‌بازار در شرکت ملی گاز ایران، بیان کرد: ایجاد فن‌بازار تخصصی جزو کارهای خوبی است که شرکت ملی گاز ایران با همکاری پارک علم و فن‌آوری پردیس به آن ورود کرده و امیدواریم که تجربه و تخصصی که این دو مجموعه و قدرت اجرایی معاونت علمی و فن‌آوری رئیس‌جمهوری دارند، منجر به رفع موانعی که در این راه وجود دارد، شود؛ چراکه در این صورت، خیلی سریع می‌توان به اهدافی که از پیش تعیین شده، رسید.

استفاده از توان داخلی؛ یکی از ابزارهای عبور از تحریم
در ادامه این جلسه، سعید پاک‌سرشت، مدیر پژوهش و فن‌آوری شرکت ملی گاز ایران، بیان داشت: از آنجایی که جمهوری اسلامی ایران یکی از 3 کشور برتر جهان در حوزه منابع گاز است، اهمیت موضوع بهره‌برداری بهینه از این منبع خدادادی به خوبی مشهود است.

وی در ادامه تصریح کرد: در همین راستا، فن‌آوری‌های موجود در زمینه کشف، استخراج، انتقال، تعمیر و نگهداری و مصرف آن، با توجه به اهمیت مقوله انرژی در جهان بسیار حیاتی است.

مدیر پژوهش و فن‌آوری شرکت ملی گاز ایران افزود:ایجاد فن‌بازار تخصصی صنعت گاز پایگاهی برای توسعه بازار فن‌آوری در حوزه تخصصی این صنعت در سطح ملی و فراملی با رویکرد تحریک عرضه و یا تقاضای فناوری در داخل مرزهای کشور است.

پاک‌سرشت تأکید کرد: مساله مهم آن است که بتوانیم نیازهای واقعی را به نحوی به گوش متخصصان و دانشمندان و عرضه‌کنندگان فنی و فن‌آورانه برسانیم؛ بنابراین اگر بتوانیم ارتباط مؤثری بین عرضه‌کننده فناوری و متقاضیان فن‌آوری برقرار کنیم، بسیاری از نیازهای ما از سوی متخصصان داخلی تأمین می‌شود.

وی در پایان با اشاره به این که ما نیاز بسیار زیادی به توانمندی‌های داخلی داریم، گفت: از این رو، ایجاد چنین سازوکارهایی بسیار ضروری است و باید سعی کنیم نیازهای خود را با استفاده از توان داخلی تأمین کنیم و این یکی از بهترین ابزارهای عبور از تحریم و مشکلاتی است که در پیش رو داریم.
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما