شعار سال 97-1
 
  
شنبه 1 ارديبهشت 1397   06:35:54
شرکت های گاز استانی
11:251395/12/18 چهارشنبه
توسط معاون اول محترم رئیس جمهور، انجام می شود؛
افتتاح 5 ایستگاه تقویت فشار خط هشتم سراسری

 5 ایستگاه تقویت فشار خط هشتم سراسری، فردا 19 اسفند با حضور دکتر اسحق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور،  مهندس بیژن زنگنه، وزیر نفت، مهندس حمیدرضا عراقی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و جمعی از مقامات بلندپایه کشوری، رسماً افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مجید بوجارزاده، سخنگو و رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران با اعلام این خبر، اظهار داشت: 5 ایستگاه تقویت فشار خنج- جهرم- صفا شهر- نایین و کاشان هریک با بهره گیری از 4 دستگاه توربو کمپرسور 25 مگاواتی طی مدت 30 ماه و با هزینه ای حدود 1600 میلیارد تومان با تکیه بر توان  مشاوران ، سازندگان و پیمانکاران داخلی به مرحله بهره برداری رسیده است.

وی در ادامه افزود: در راستای برنامه های تقویت و حمایت از سازندگان داخلی و اقتصاد مقاومتی، کلیه تجهیزات و   توربوکمپرسورها از محل قرار داد تامین و ساخت توربو کمپرسور در داخل کشور و توسط سازندگان داخلی تامین شده که تحول چشمگیر و عظیمی در انتقال تکنولوژی و دانش و طراحی و ساخت توربوکمپرسور از سوی سازندگان داخلی است.

به گفته بوجار زاده، این تاسیسات به همت نیرو ها و متخصصین توانمند شرکت ملی گاز ایران و با مشارکت پیمانکاران   ، زمینه اشتغال و به کارگیری نیروهای داخلی را فراهم کرده است.

وی در خاتمه تصریح کرد: با بهره برداری از این 5 ایستگاه مذکور، ظرفیت انتقال خط لوله هشتم سراسری از 60 میلیون متر مکعب در روز به 110 میلیون متر مکعب در روز افزایش پیدا می کند.

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما