شعار سال 97-1
 
  
يكشنبه 31 تير 1397   21:28:50
شرکت های گاز استانی
14:391397/4/10 يكشنبه
مدیر مخابرات و تلمتری شرکت انتقال گاز ایران:
افزایش 14 هزار کیلومتری طول خطوط مخابراتی فیبر نوری صنعت گاز طی 5 سال آینده

استفاده از تکنولوژی‌های نوین ارتباطی، متمم تقویت ظرفیت زیرساخت‌های مخابراتی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیدمحمد سراجی، مدیر مخابرات و تلمتری شرکت انتقال گاز ایران در همایش علمی تخصصی مخابرات شرکت ملی گاز ایران که با حضور مدیران، روساء وکارشناسان مخابرات این شرکت و به میزبانی منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران برگزار شد، ضمن بیان مطلب فوق و با اشاره به نقش ویژه واحد ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، گفت: بدون شک این واحد پل ارتباطی با دیگر واحدهای عملیاتی است که نقش اساسی و محوری و جدایی ناپذیر در انجام پروژه‌ها و عملیات‌های تعمیراتی در سطح شرکت را داراست.

وی تأمین شبکه‌های مخابراتی و تلمتری به منظور برقراری ارتباطات عملیاتی مورد نیاز در مسیرهای خطوط لوله انتقال گاز، تأسیسات و ایستگاه‌های تقویت و تقلیل فشار گاز، اندازه‌گیری و دیگر تأسیسات و متعلقات وابسته به شرکت گاز را از جمله مأموریت‌های سازمانی مخابرات دانست.

این مقام مسئول با اشاره به این که مخابرات شرکت ملی گاز ایران، مخابرات صنعتی است، درجه اطمینان 99.9 درصد را به عنوان یک اصل در ضریب پایداری سیستم‌های مخابراتی گاز اعلام کرد و اظهار داشت: با این ضریب می‌توان درجه اطمینان مناسب، پایداری ارتباط، امنیت ارتباطات و تبادل دیتا، رفع سریع خرابی و ... را تضمین کرد.

مدیر مخابرات و تلمتری شرکت انتقال گاز ایران در ادامه تصریح کرد: تکنولوژی‌های نوین ارتباطی در جهان با سرعت فزاینده‌ای در حال پیشرفت و نوآوری بوده و باید بر اساس نیازهای ارتباطی، سیستم‌های مورد نیاز را به روزرسانی کرده و ظرفیت زیرساخت‌ها را تقویت و ارتقا دهیم؛ چراکه تجهیز مناطق عملیاتی به نرم‌افزار، سخت‌افزار و تکنولوژی‌های مخابراتی روز دنیا و ساخت داخل کشور در اولویت امور قرار دارد.

سراجی همچنین تأکید کرد: باید نقاط آسیب‌پذیر شبکه را شناسایی و در این ارتباط ابزار و تجهیزات لازم را فراهم کرد و این جز با به کارگیری و آموزش نیروی متخصص، متعهد، کوتاه کردن زمان بازسازی و ایجاد فعل حرکت به سوی بهبود، میسر نخواهد بود .

مدیر مخابرات و تلمتری شرکت انتقال گاز ایران به تکمیل سند چشم‌انداز مخابرات این شرکت با تلاش کارکنان مجموعه مخابرات اشاره کرد و گفت: افزایش طول خطوط مخابراتی فیبر نوری از 1800 به بیش از 4000 کیلومتر در سال جاری و افزایش 14000 کیلومتری آن طی 5 سال آینده، افزایش نقاط دسترسی شرکت‌های گاز استانی به شبکه فیبر نوری، افزایش طول شبکه ارتباطات زیرساخت، توسعه و به‌روزرسانی شبکه بی‌سیم VHF مناطق عملیات انتقال گاز ایران و شرکت‌های گاز استانی، از نقاط برجسته این چشم انداز است.

وی در ادامه افزود: در همین راستا، پروژه‌های بزرگ دیگری در دست اجراست که GIS، IPCMMS، افزایش ظرفیت‌های مخابراتی تهران- عسلویه، طرح جامع ارتباطات ویدئو کنفرانس شرکت ملی گاز ایران، طرح امنیت و پشتیبان داده ها، سرویس یکپارچه ارتباطی انتقال گاز و ... نمونه ای از این پروژه است.

سراجی هدف از برگزاری این همایش را انجام تعاملات با متخصصین در خصوص ارزیابی تحولات سریع جهانی در حوزه مخابرات، اتخاذ سیاست های مناسب، ارائه راهکارهای موثر، ارتقای دانش و بهره مندی از تجربیات همدیگر در موضوعات مختلف این صنعت اعلام کرد.

مدیر مخابرات و تلمتری شرکت انتقال گاز ایران افزود: این همایش فرصت مغتنمی بود تا همکاران و کارشناسان حوزه مخابرات و تلمتری با آخرین تحولات در این حوزه آشنا شده و از مباحث اساتید مجرب در خصوص تکنولوژی مجازی‌سازی، نسل جدید شبکه‌های نوری پرظرفیت، طرح جامع ارتباطات زیرساخت و استقرار سیستم‌های OSS/DSS، GIS و IPCMSS، ویدئو کنفرانس و IT و همچنین آخرین تکنولوژی شبکه‌های مخابراتی بی‌سیم بهره مند شوند.

در ادامه نشست، روسای ارتباطات مناطق عملیات انتقال گاز ایران ضمن ارایه گزارشی از حوزه عملیاتی خویش با تشکیل کارگروه تخصصی به بررسی مشکلات موجود و بحث و تبادل نظر در خصوص دستورکار جلسه (IT - بی سیم و مجوز های فرکانس- سوئیچ، انتقال و اسکادا) پرداختند.

از نقاط قوت دیگر این همایش حضور بخش خصوصی، ارایه روش‌های نوین مدیریت شبکه های داخلی IT، حذف سخت افزارهای موجود با هدف ارتقای شبکه های مجازی روی بستر موجود و با اتکا بر دانش بومی و تخصص داخلی، ارایه استاندارد جدید OTN که باعث افزایش سرعت انتقال دیتا، امنیت سیستم و تلفیق بستر VOICE، دیتا و ... است.

همچنین در حاشیه برگزاری همایش علمی تخصصی مخابرات شرکت ملی گاز ایران، از تلاش‌های چندین ساله مدیر اسبق مخابرات و تلمتری شرکت انتقال گاز ایران و تنی چند از همکاران مخابراتی که به افتخار بازنشتگی نایل آمده بودند، تجلیل و قدردانی شد.

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما