صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیر عامل شرکت گاز استان سمنان خبر داد:

بهره‌مندی 197 واحد صنعتی و تولیدی از گاز طبیعی با جایگزینی 22/5 میلیون مترمکعب سوخت مایع

حرکت در مسیر تعالی و بهبود مستمر، ضامن دستیابی به هدف تعیین‌شده شرکت گاز استان سمنان در برنامه سال 1399 این شرکت است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علیرضا شریفی نژاد، مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان در حاشیه جلسه نشست مجمع عمومی و عادی سالیانه این شرکت که در سالن کنفرانس شهید با هنر ساختمان ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: هدف مورد نظر شرکت گاز استان سمنان در برنامه تعیین‌شده سال ۱۳۹۹، افزایش ۷۰ درصدی سهم گاز طبیعی در سبد انرژی استان است.

وی ادامه داد: گازرسانی به روستاها با هدف گسترش رفاه، عدالت و گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی و رونق تولید و اشتغال، از راهبردهای شرکت گاز برای دستیابی به این هدف و تحقق شعار سال 99 مبنی بر جهش تولید است.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود اشاره ای به عملکرد شرکت گاز استان سمنان در سال 98  کرد و افزود: علاوه بر نصب 1956 انشعاب در سطح استان سمنان و اجرای بالغ بر 171 كيلومتر شبكه، طول زيرساخت هاي خطوط گازرساني در این استان به حدود 4875 كيلومتر افزایش پیدا کرده است.

به گفته مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان، سال گذشته 8 هزار و 749 مشترک شهری و روستایی و 199 واحد صنعتی و کشاورزی و یک نیروگاه مقیاس کوچک از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند.

وی افزود: در راستای مدیریت و ارتقای عملیات گازرسانی، بالغ بر 67 درصد فرآيندهای مرتبط مكانيزه شده و با بهره‌گيري مناسب از فناوري و سيستم‌هاي نوين اطلاعاتي، 54 درصد از كل سامانه هاي شركت به صورت يكپارچه در حال استفاده است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به نسبت 70 درصدی مناطق تحت پوشش سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) به كل مناطق شركت اشاره کرد.

شریفی نژاد در ادامه با اشاره به پراکندگی گسترده جمعیت در سطح استان گفت: با عنایت خداوند متعال و همت بلند کارکنان و پیمانکاران شرکت گاز استان سمنان، در حال حاضر، ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و بالغ بر 89 درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز برخوردار است که این مهم ضريب نفوذ گاز در كل استان را تا پايان سال 1398، به 97/82 درصد ارتقاء داده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان با اعلام اینکه پایداری شبکه گاز در سال 98 به میزان 99 درصد رسیده است، گفت: سالیانه بالغ بر 2 ميليارد مترمكعب گاز در استان توزیع می شود که نيروگاه هاي سيكل تركيبي و مقياس كوچك،   32 درصد از مصارف گاز استان و واحدهاي صنعتي و توليدي 34 درصد آن را به خود اختصاص می دهند.

وی در ادامه تصریح کرد: همچنین تا پایان سال 98، شرکت گاز استان سمنان از طریق اجرای آیین نامه مصوبه شورای اقتصاد، 197 واحد صنعتی و تولیدی را از نعمت گاز طبیعی برخوردار کرده است که این اقدام، صرفه جویی سالانه 22.5 میلیون لیتر فرآورده های نفتی را به همراه داشته و این مهم، نقش بی بدیل خدمات شرکت گاز را در اشتغال و توسعه پایدار استان نشان می دهد. 

شریفی نژاد به اهمیت فعالیت های پژوهشی در شرکت گاز نیز اشاره کرد و گفت: استفاده از طرح هاي پژوهشي همانند شناسايي مناطق پرخطر، اندازه‌گیری ميزان غلظت تورون در گاز شهري و استانداردسازي حد مجاز گاز و روش‌هاي جلوگيري از ورود آن به منازل، استفاده از سامانه پايش ايمني پيمانكاران، پياده سازي سيستم بازرسي و نگهداري مستقيم DI&M جهت پايش و كاهش نشر متان از تأسيسات در شرکت گاز استان سمنان پیاده سازی شده است.

وی در ادامه، افزود: همچنین سامانه اندازه‌گیری جریان گاز با مکانیزم پردازش تصویر برای نخستین بار در کشور طراحی و ساخته شد و در یکی از ایستگاه های تقلیل فشار شهرستان سمنان به مرحله اجرا رسید که ثبت اختراع 4 مورد نوآوری از این پژوهش و ارسال نتایج به کمیته تجاری سازی شرکت ملی گاز ایران، از ثمرات برجسته این طرح پژوهشی است.  

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان منابع انسانی توانمند و مسلط به دانش روز را مهمترین سرمایه این شرکت دانست و بهینه‌کاوی سایر شرکت‌های گاز استانی از این شرکت در حوزه‌های مهم نگهداری و تعمیرات، HSE، اندازه‌گیری مصارف کمتر از Qmin و موضوعات جدیدی مانند تحلیل رفتار مصارف مشترکان با استفاده از سامانه دیده بان انرژی و صحت سنجی تجهیزات اندازه گیری در محل، از طریق اوریفیس و مانومتر و همچنين اجراي معیار حفاظت پتانسیل خاموش لحظه‌ای (IOP) شهرستان سمنان را از مصادیق بارز آن اعلام کرد.

شریفی نژاد کسب رتبه های سرآمد استانی در قانون حمایت از مصرف کنندگان و تکریم ارباب رجوع، سلامت اداری، میز خدمت، شاخص بهره‌وری در جشنواره شهید رجائی استان را از مهم‌ترین توفیقات شرکت گاز استان سمنان در سال 1398 برشمرد.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/04/16 - ١٥:٤٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 763