صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مديرعامل شركت گاز استان زنجان:

تحقق 110 درصدی گازرساني به واحدهای صنعتي استان زنجان

مديرعامل شركت گاز استان زنجان گفت: با جایگزینی 43 هزار و 840 مترمکعب گاز در ساعت در سال 98، شاهد تحقق 110 درصدی جایگزینی گاز طبیعی به جای سوخت های فسیلی هستیم.

به گزارش روابط عمومي شركت ملی گاز ایران، موسی احمدلو در حاشیه نشست مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گاز استان زنجان که در سالن کنفرانس شهید باهنر ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، با بیان این مطلب، افزود: بر اساس پیگیری مصوبه شورای اقتصاد، پیش‌بینی جایگزینی40 هزار مترمکعب گاز در ساعت در سال 98 در دستور کار شرکت گاز استان زنجان قرار گرفت که خوشبختانه موفق به جایگزینی43 هزار و840 مترمکعب گاز در ساعت در سال گذشته شده‌ایم که تحقق 110 درصدی جایگزینی گاز طبیعی را نشان می‌دهد.

وی اظهار داشت: با گازرساني به 89 واحد صنعتي در سال گذشته، واحدهاي صنعتي- توليدي بهره‌مند از گاز استان زنجان به يك هزار و 258 واحد رسيده است.

مديرعامل شركت گاز استان زنجان با بيان اينكه توسعه شبکه گازرسانی در سطح استان زنجان و ارائه خدمات پایدار از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است؛ از رشد قابل توجه عملکرد صنعت گاز خبر داد و بر نقش مهم و کاربردی گازرسانی در کاهش آلاینده های زیست محیطی و اهمیت ایجاد صنعت سبز با گازرسانی به صنایع استان تاکید کرد.

احمدلو يادآور شد: پس از شیوع ويروس كرونا و با رعايت پروتكل هاي بهداشتي و با تلاش كاركنان و پيمانكاران اجرايي تا پايان خرداد ماه امسال، 22 واحد صنعتي در استان زنجان گازدار شده است.

سهم 58 درصدی بخش صنعت و نیروگاه از کل گاز مصرفی استان

مديرعامل شركت گاز استان زنجان در ادامه سخنان خود از سهم 58 درصدی بخش صنعت و نیروگاه از کل گاز مصرفی استان خبر داد و گفت: با توجه به نام‌گذاري سال 99 از سوی مقام معظم رهبري (مدظله العالی) به نام سال جهش توليد، حمایت از تولیدات داخلی از طریق گازرسانی به صنایع استان، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های شرکت گاز استان زنجان است.

احمدلو افزود: 27 درصد در بخش نیروگاه، 23 درصد در بخش صنعت، 5 درصد در بخش حمل و نقل و 3 درصد در بخش کشاورزی و دامپروری به ترتیب، بیشترین سهم مصرف گاز طبیعی در بخش صنعت و نیروگاه را به خود اختصاص داده‌اند.

وی با بیان اینکه بخش خانگی نیز 36 درصد سهم سبد انرژی استان را به خود اختصاص داده، اظهار کرد: در سال 98، با میانگین روزانه 6 میلیون و 914 هزار مترمکعب گاز و میانگین سالانه 5/2 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی، موفق به تامین گاز مشترکین محترم در استان زنجان شده‌ایم.

احمدلو با بیان اینکه توسعه گازرسانی به شهرها، روستاها و صنایع، حرکت افتخار آمیزی است که به برکت جمهوری اسلامی ایران، امروز شاهد محرومیت زدایی و گسترش رفاه در جاي جاي ايران اسلامي هستيم؛ افزود: با هدف اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی و گسترش عدالت اجتماعی در مناطق كمتر توسعه یافته، زیرساخت های لازم برای توسعه گازرسانی به ویژه در روستاها فراهم شده است.

تحویل بیش از 144 ميليون مترمكعب گاز به جايگاه هاي سوخت CNG

مديرعامل شركت گاز استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توزیع 144 میلیون و 304 هزار مترمکعب گاز به جایگاه های CNG در سال گذشته، گفت: این مقدار شامل 5.25 درصد گاز مصرفي کل استان است که این مهم، صرفه‌جویی‌های اقتصادی فراوانی بدنبال داشته و تاثیرات قابل توجهی در کاهش آلاینده های محیطی دارد.

وی افزود: جايگاه هاي CNG استان زنجان سال گذشته به طور میانگین روزانه حدود 400 هزار مترمکعب گاز به صاحبان خودرو تحویل دادند که خوشبختانه این فرآیند بصورت مستمر و بدون وقفه انجام شده است.

احمدلو در خصوص میزان تحویل گاز به جايگاه‌هاي CNG در سال جاری نیز گفت: در سه ماهه نخست امسال، 35 میلیون و 889 هزار و 707 مترمکعب گاز در جایگاه های سوخت گاز استان توزیع شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان تصریح کرد: در حال حاضر، 40 جایگاه CNG در زمینه تحویل گاز به خودروها فعالیت دارند که از این تعداد 19 جایگاه در سطح شهر زنجان و 20 جایگاه در سایر نقاط استان فعال هستند.

جذب نزديك به 13 هزار مشترک گاز طبیعی در سال گذشته

مديرعامل شرکت گاز استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود از جذب 12 هزار و 867 مشترک جديد گاز طبیعی در سال گذشته در بخش های مختلف خانگی، تجاری و صنعتی خبر داد و افزود: با جذب این تعداد مشترک؛ مجموع مشترکین گاز در استان به 347 هزار و 841 مشترک افزایش یافته است.

وي با اشاره به اینکه شرکت گاز استان زنجان حرکت رو به رشد و پرشتابی را در توسعه گازرسانی به اقصی نقاط استان دارد، ابراز داشت: با وجود مشكلات مختلف؛ گازرسانی به روستاهاي استان ادامه و طبق تعهد و برنامه‌هاي پيش‌بيني شده به زیرساخت‌‌های اقتصادی و ارتقاء کیفی خدمات؛ توجه داشته ايم.

مديرعامل شرکت گاز استان زنجان اعلام كرد: در تامين گاز شهروندان عزيز زنجاني، تاكنون موفق به اجراي بيش از 6 هزار و 757 كيلومتر شبكه گذاري، 591 كيلومتر خط انتقال و نصب حدود 190 هزار انشعاب شده‌ايم.

 ضریب بالای 98 درصدی نفوذ گاز در استان زنجان تا پایان سال 1400

احمدلو همچنین به نفوذ گاز در سطح استان اشاره کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده؛ ضریب نفوذ گاز در استان زنجان تا پایان امسال به 97.3 درصد و تا پایان سال 1400، به 3/98 درصد مي‌رسد.

به گفته وی، در حال حاضر 100 درصد خانوارهای شهری و ۸7.9 درصد از خانوارهای روستایی از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته در حال حاضر حدود 420 هزار خانوار زنجاني از نعمت گاز طبيعي بهره مند هستند.

احمدلو با بیان اینکه از 911 روستای استان، 592 روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند، افزود: 54 روستا با 4 هزار و 713 خانوار در دست اقدام و 86 روستا با 3781  خانوار در دست طراحی است.

مديرعامل شركت گاز استان زنجان اعلام کرد: از 307 روستای باقیمانده، 186 روستا بالای20 خانوار و 134 روستا نیز زیر20 خانوار است.

احمدلو با اشاره به اینکه شرکت گاز استان زنجان در مجموع، 352 هزار و 667 مشترک شامل؛ 351 هزار و 700 مشترک جزء و 967 مشترک عمده دارد، افزود: از این تعداد، 253 هزار و 996 مشترک شهری و 98 هزار و 671 مشترک روستایی است.

وی در پایان تصریح کرد: به لحاظ نوع مصرف نیز شرکت گاز زنجان به 323 هزار و 114 مشترک خانگی، 27 هزار و 424 مصرف‌كننده تجاری و 2 هزار و 129 مصرف‌كننده صنعتی، خدمات ارائه می کند.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/04/18 - ١٥:١٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 897