صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

معاون وزیر نفت در امور گاز خبر داد:

رشد ۱۸ درصدی مصرف گاز در بخش خانگی در زمستان ۹۸

سال گذشته، مصرف گاز در بخش خانگی با افزایش ۱۸ درصدی به نسبت سال قبل از آن، رکورد زد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظرتربتی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب، اظهار کرد: زمستان سال گذشته، به نسبت سال قبل از آن و در همان بازه زمانی (آذر و بهمن سال ۹۷)، تقریباً ۷۵ میلیون مترمکعب در روز افزایش مصرف گاز داشتیم که این در رکورد بخش خانگی، بسیار زیاد است.

وی متوسط مصرف گاز خانگی در چهار ماهه پایانی پارسال را، با افزایش روزانه 55 میلیون مترمکعبی در روز نسبت به مدت مشابه سال 97 عنوان و تصریح کرد: اما با وجود جهش مصرف گاز خانگی، سال گذشته ما مشکل خاصی در گازرسانی به مردم نداشتیم؛ هرچند این رکورد برای مصرف خانگی، رکورد بالا و عجیبی بود.

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان این که به رغم سرمای زیاد، با همت و تلاش همکاران موفق شدیم زمستان آرامی را پشت سر بگذاریم، گفت: البته، این رشد ۱۸ درصدی در بخش مصارف خانگی به دو دلیل بود؛ سرمای هوا و وجود زمستانی سرد و توسعه‌ گازرسانی در بخش روستایی که منجر به اشتراک‌پذیری‌های جدید و بیشتری شد.

تربتی در پایان، خاطرنشان کرد:انتظار ما از مشترکین عزیز این است که برای آن که بتوانیم حتی در شرایط دشوار و سرد سال نیز پایداری تولید را حفظ و گاز را به تمامی سرشاخه‌های دوردست در جای‌جای کشور عزیزمان ارسال کنیم، همچون گذشته، بهینه مصرف کردن این انرژی پاک را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/04/18 - ١٥:١٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1572