صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیر مهندسی ساختار شرکت ملی گاز ایران:

حرکت به سمت ساختارهای نظارتی؛ ضرورتی اجتناب ناپذیر برای بهبود عملکرد سازمان

در حال حاضر، مدیریت توسعه منابع انسانی بر اساس داده‌های خود، مدل تعالی سازمانی را احصا کرده که بر آن اساس، بتواند ارزیابی شرکت‌ها را در جمیع جهات و به صورت یکپارچه انجام دهد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مجید کشاورز، مدیر مهندسی ساختار شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب، اظهار کرد: اقدامات حوزه مهندسی ساختار در سه بخش زنجیره ارزش یعنی؛ پالایش، انتقال و توزیع در گازهای استانی معنا پیدا می‌کند، بنابراین، تدوین یک مدل ارزیابی عملکرد که بتواند بصورت یکپارچه، شرکت‌ها را مورد ارزیابی قرار دهد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.  

وی ادامه داد: بر این اساس، با تصمیم مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، مقرر شد، شاخص‌های مؤثری که در شرکت ملی گاز ایران حائز اهمیت است در کنار مدل ارزیابی استانی قرار گرفته و یک مدل بومی که ماحصل مجموعه‌ای از شاخص‌های استانی و شاخص‌های مدنظر خودمان است، تدوین شود.

کشاورز با بیان این که این مدل ارزیابی عملکرد که به مدل ارزيابي عملكردی در سطح سازمان معروف است، به ما این امکان را می‌دهد تا در طول سال، یک بار شرکت‌های تابعه خود را ارزیابی کنیم، گفت: ترجیح ما این است که چنان‌چه این مدل آماده شود و به تصویب هیأت‌مدیره برسد، این ارزیابی در موعد برگزاری مجمع شرکت‌ها صورت گیرد تا همزمان با ارایه صورت‌های مالی، شرکت‌ها را نیز ارزیابی، رتبه‌بندی و امتیازات را احصا کنیم.

مدیر مهندسی ساختار شرکت ملی گاز ایران در ادامه، افزود: کاری که ما می‌خواهیم ان‌شاءالله امسال در حوزه ستاد انجام دهیم، بحث تدوین نظام اختیارات است که اهمیت ویژه‌ای دارد؛ چراکه برخی از وظایف در ستاد شرکت ملی گاز و بسیاری از شرکت‌های تابعه، به گونه‌ای است که واحدهای مختلف، همه «یک» کار را انجام می‌دهند که این موازی‌کاری است، برای شناسایی متولی واقعی انجام آن کار، باید فرآیندها را شناسایی و متولی اصلی آن‌ها را مشخص کنیم.

به گفته این مقام مسئول، از طریق دسترسی به این فرآیندها و مدل‌های موجود، می‌توانیم مشخص کنیم کار مورد نظر، دقیقاً مرتبط با چه واحدی است، در این صورت، اگر مشکلی پیش آمد، متولی آن مشخص است.

وی در پایان، اظهار داشت: از آن‌جایی که حیطه گازهای استانی بسیار گسترده شده، لازم است که ساختارهای موجود مجدداً بررسی شود تا بر این اساس، ما بتوانیم به سمت ساختارهای نظارتی پیش رویم؛ چراکه ساختارهای نظارتی هم در سازمان بهتر عمل می‌کنند و هم نتایج بهتری را برای سازمان به ارمغان می‌آورند.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/04/25 - ١٣:٥١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1442