صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

معاون وزیر نفت در امور گاز تأکید کرد:

ضرورت توجه به نیروی انسانی توانمند و حل مشکلات آنان

در شرکتی که هم صنعت آن در سطح بین‌الملل و از منظر یک تأمین‌کننده انرژی، در سطح بسیار بالایی است و هم سرمایه های مناسبی دارد و می‌تواند داشته باشد، بحث نیروی انسانی توانمند، موضوع بسیار مهمی است که باید به درستی به آن پرداخته شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس حسن منتظرتربتی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب، اظهار داشت: واقعیت آن است که در طول این چند سال، به دلیل اتفاقاتی که رخ داده و نوع نگرشی که بر قواعد و قوانین استخدامی ما حکمفرما بوده، موضوعات منابع انسانی پیچیده شده و ما برای رسیدن به آینده‌ای بهتر و دستیابی به رتبه برتر منطقه در بحث انرژی پاک، باید این موارد را ساده‌سازی و اصلاح کنیم.

وی در ادامه افزود: انجام این کار، چندان هم دشوار نیست و تجربه ثابت کرده که نیروی انسانی در گام نخست فقط توجه می‌خواهد و آنقدر بار مثبت پس از این توجه زیاد است و اثر مثبت آن در سازمان مشهود، که هرکس وارد سازمان بشود، این شادابی و نشاط را در بین کارکنان متوجه خواهد شد.

مهندس تربتی با بیان این که امیدوارم بتوانیم روی بحث نیروی انسانی وقت بگذاریم و مشکلاتی را که دامنگیر این سرمایه عظیم سازمانی شده را اصلاح کنیم، گفت: هرچند بر این باورم که فضای کشور در آینده فضایی نیست که دولت بزرگی را در درون خود بپروراند و نیاز به کوچک سازی دارد با این حال، به نظر می‌رسد فرهنگ کارکردن در مراکز دولتی نهادینه شده که باید ساز و کار های آن اصلاح شود.

معاون وزیر نفت در امور گاز با اشاره به این که باید تلاش کنیم تا تفکرات خود و نسل حاضر را در این مورد، تغییر دهیم، خاطرنشان کرد: در جامعه ما متأسفانه به تصدی‌گری بخش خصوصی چندان اعتمادی نیست و این در حالی است که اگر می‌خواهیم شرکت‌ها را بخش‌های خصوصی اداره کنند، بایستی بخش خصوصی‌های مطمئنی ایجاد کنیم که در آن، نیروی انسانی ضربه نخورد؛ چراکه این قشر، قرار است صنعت کشور و به‌نوعی، اقتصاد کشور را بچرخاند.

وی تصریح کرد: برای اینکه نیروی انسانی صنعت را به خوبی بچرخاند، باید نسبت به آینده شغلی خویش اعتماد داشته باشد و در مسیر شغلی خود، آموزش‌های لازم را ببیند و ارتقا یابد، ضمن آن که فرقی نمی‌کند که این نیرو در بخش دولتی باشد یا خصوصی؛ بلکه مهم، آن فرآیند امنیت شغلی است که ما می‌توانیم و باید ایجاد کنیم و این موضوع بحث بسیار مهمی است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: رویکرد من این است که کارهایی که انجام می‌دهیم، حتماً به نتیجه برسد؛ چراکه وقت و بودجه ما محدود است، بنابراین، برنامه‌های ما باید بر نتیجه تمرکز داشته باشد و به همین دلیل، من مقید به نتیجه‌گرایی هستم.

وی تصریح کرد: باید وقت و پول‌‌ خود را به بهترین نحو مدیریت کنیم تا به نتیجه دلخواه برسیم؛ در این صورت، باید به باور من، پروژه‌هایی را دنبال کنیم که حتماً بهره‌اش برای مردم و گاز مشهود و بهره‌وری بیشتری داشته باشد.

مهندس تربتی ادامه داد: باید ببینیم از پول محدود خود در کجا بیشتر می شود سود و فایده به دست آورد و سپس به سراغ همان کار یا طرح رفت. به نظر من، ما باید در آینده، روی حفظ درآمدهای خود کار کنیم و واقعاً به عنوان یک شرکت بزرگ فکر کنیم و دریابیم با این درآمدزایی، چه کمک‌های بیشتری می‌توانیم به دولت و کشور انجام بدهیم.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/10/01 - ١٥:٠٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 906