صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران:

دستیابی به جایگاه برتر مدیریت توزیع و بهره برداری گاز طبیعی در سطح کلاس جهانی

دستیابی به جایگاه برتر مدیریت توزیع و بهره برداری گاز طبیعی قاره آسیا در سطح کلاس جهانی چشم انداز مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران تا سال 1404 است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سعید مومنی مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران، در همایش مدیران گاز استانی که با حضور مهندس حسن منتظر تربتی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: مدیریت گازرسانی بعنوان یکی از مدیریت های اصلی شركت ملی گاز ایران با بهره گیری از جغرافیای ممتاز انرژی در منطقه و جهان، در زمينه مديريت توزیع گاز طبیعی کشور و جايگزيني اقتصادي انرژي پاک گاز با سایر سوخت های فسیلی، ازطریق مدیریت و پشتیبانی شرکت های گاز استانی نسبت به دریافت و توزیع پایدار، ایمن و مطلوب گاز طبیعی اقدام می‌کند.

وی در ادامه افزود: این کار براي پاسخ به نيازهاي متقاضیان و مشترکین خانگی، تجاری و صنعتی در گستره کشور ایران با پایبندی به قوانین و مقررات، استانداردهای ملی/ بین المللی، بکارگیری فناوری های نوین ،کارکنان متخصص و متعهد و زنجیره تامین توانمند انجام می‌شود.

مومنی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه سهم سبد انرژی گاز در کشور بیش از 70 درصد است، بیان کرد: تا پایان آبان ماه سال جاری245 هزار کیلومتر شبکه گاز شهری و روستایی احداث و بیش از 11 میلیون و 431 هزار انشعاب نصب شده و این آمار نشان می‌دهد حدود 23 میلیون مشترک از نعمت گاز طبیعی استفاده می کنند.

به گفته مومنی، تا پایان آبان ماه سال 97، 26.5 میلیون واحد مسکونی تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار گرفته‌اند و یک هزار و 135شهر و 27 هزار و 198 روستا از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده‌اند، ضمن اینکه به دو هزار و 600 جایگاه CNG گازرسانی شده و بیش از 4 میلیون خوردو نیز گاز سوز هستند.

وی افزود: درصد بهره مندی روستایی تا پایان آبان ماه 97، 76.9 درصد است و پیش بینی می شود این میزان تا پایان سال جاری به 84.1 درصد افزایش یابد.

به گفته وی، روستاهای گازرسانی شده از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه، 1511 روستا است و پیش بینی می شود این تعداد تا پایان سال جاری به 3600 روستا افزایش یابد.

مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران در ادامه سخنان خود با اشاره گازرسانی به صنایع، مطابق مصوبه شورای اقتصاد، اظهار داشت: از 20هزارصنعت اعلام شده از سوی شرکت ملی پخش به میزان مصرف سوخت1.7 میلیارد لیتر، 3822 صنعت تا ابتدای آذر ماه سال جاری گازدار شده‌ که به این ترتیب، بیش از ۲۳6 میلیون لیتر در مصرف سوخت یعنی 30 درصد صرفه جویی شده است.

مومنی در پایان، تدوین مقررات استفاده از گاز طبیعی، اصلاح ضریب در محاسبه خط اختصاصی متقاضیان، اعمال تعرفه های جدید گاز طبیعی، انعقاد قرار داد بیمه مشترکین گاز طبیعی، مانیتورینگ ایستگاه های گاز، کنتورخوانی هوشمند، اخذ مجوز و اصلاحیه شورای اقتصاد شهر و روستا، اخذ مصوبه شورای اقتصاد صنایع، اخذ مصوبه مقاوم سازی استان تهران، تهیه و تدوین سند جامع امداد، مهندسی سیستم های گازرسانی و آموزش پیمانکاران شرکت را از اقدامات شاخص مدیریت گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران نام برد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/10/02 - ١٦:٣٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 895