صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران:

صنعت گاز؛ بومی ترین و انقلابی ترین صنعت کشور

صنعت گاز ایران، انقلابی ترین و بومی ترین صنعت پس از انقلاب اسلامی ایران محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران حسن منتظر تربتی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران صبح امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه که در سالن کنفرانس شهید باهنر این شرکت برگزار شد، ضمن قدردانی از کلیه مدیران سابق شرکت ملی گاز ایران و کلیه کسانی که در این صنعت برای رفاه و آسایش مردم وسربلندی ایران عزیز کوشش و تلاش فراوانی کرده اند، با بیان این مطلب اظهار داشت: صنعت گاز بومی ترین صنعت است چرا که قبل از انقلاب کلیه تجهیزات مرتبط با گاز از خارج کشور تأمین می شد ولی در حال حاضر بیش از 90 درصد اقلام مورد نیاز صنعت گاز را سازندگان داخلی تولید می کنند که تعامل تنگاتنگی با  آنان داریم.

وی در ادامه افزود: با توجه 40 سالگی انقلاب اسلامی ایران، پیشرفت های چشمگیری در صنعت گاز از قبیل توسعه گازرسانی به شهرها و روستاها و گاز دارشدن بخش اعظمی از نیروگاه های کشور حاصل شده به طوری که روند توسعه این صنعت، متمایز از بقیه صنایع کشور دیده می شود.

مهندس تربتی با بیان این که گاز یک نعمت انقلابی است، تصریح کرد: این امر از آن روست که گازرسانی در کشور قبل از  به ثمر رسیدن انقلاب شکوهمند اسلامی تقریبا هیچ بود، ولی بعد ازانقلاب، گازرسانی شتاب گسترده ای گرفت به گونه ای که در مقابل گازرساني به 27197 روستا در حال حاضر، تنها چند روستا قبل از انقلاب از نعمت گاز برخودار بوده اند.

به گفته وی ،به برکت انقلاب اسلامی ایران، در حال حاضر یک هزار و 139 شهر و بیش از 27 هزار روستا از نعمت گاز برخوردار هستند.

مهندس تربتی درصد جمعیت شهری برخوردار از نعمت گاز طبیعی را 97 درصد و جمعیت روستایی را 81 درصد اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: در حال حاضر نزدیک به 94 درصد جمعیت کل کشور از نعمت گاز بهره مند هستند.

معاون وزیر نفت در امور گاز به بهره داری از واحد سازنده ماده بودارکننده گاز در آینده نزدیک و با حضور رییس جمهوری اشاره کرد و گفت: این ماده بودارکننده قبل از دستیابی ما به آن، تنها در اختیار کشورهای روسیه و فرانسه بود ولی خوشبخنانه با تلاش و کوشش فرزندان این مرز و بوم، ما موفق شدیم به این ماده مهم دست پیدا کنیم و این مهم به برکت انقلاب اسلامی محقق شده است.

این خبر در حال تکمیل است .......

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/10/22 - ١١:٥٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1150