صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری:

تحریم؛ فرصتی مناسب برای نخبگان فعال عرصه صنعت نفت به‌منظور اثبات توانمندی‌های خود به مدیران

تحریم‌های اعمال‌شده در خصوص اقلام مورد نیازی صنعت نفت، این مهم را به ما گوشزد می‌کند که چرا با وجود این همه امکانات و نخبه در کشور، نمی‌توانیم کالای تحریم‌شده را بسازیم؟ این اهانت به جامعه علمی کشور است که برای آن بایستی یک اکوسیستم تعریف شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در مراسم اختتامیه رویداد فناورانه «پترولیوم تیک‌آف» که با حضور حسن منتظرتربتی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و جمعی از مدیران ارشد صنعت نفت کشور در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: تحریم فرصت مناسبی است تا پژوهشگران و نخبگان فعال عرصه صنعت کشور، توانمندی‌های خود را به مدیران ثابت کنند.

وی با تأکید بر این‌که همواره تولید یک کالای ارزشمند حاصل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شرکت‌های دانش‌بنیان است، گفت: سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پژوهش نسبت به بخش دولتی، اهمیت بیشتری دارد و این موضوع در همه جای دنیا ثابت شده است.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری از پژوهشگاه صنعت نفت به‌عنوان زمینه‌ای مناسب برای ارتقا و توسعه فناوری در این صنعت یاد کرد و گفت: شرکت‌هایی که از بستر پژوهشگاه بیرون می‌آیند، می‌توانند درآمد قابل توجهی را به صنعت نفت تزریق کنند؛ اگر برخی از قوانین و مقرارت سختگیرانه برای ورود به آن تسهیل شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: قرار ما این است که شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها را توسعه دهیم و پژوهشگاه‌ها می‌توانند در این زمینه نقش مهمی را ایفا کنند؛ چراکه این شرکت‌ها بعدها به شرکت‌های قدرتمندی تبدیل می‌شوند که در آن، جوان‌ها و نخبگان زیادی به سمت پژوهش و تکنولوژی هدایت خواهند شد.

ستاری حوزه نفت را برخوردار از بازاری بزرگ دانست و گفت: این بازار جای توسعه بسیار دارد و جوانان با فعالیت‌های خود می‌توانند فروش چند صد میلیاردی داشته باشند. این بازار باید در اختیار کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها که در رفع نیازهای فناورانه توانمند هستند، قرار گیرد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری اظهارامیدواری کرد که با اقدامات و حرکت مؤثر، بتوان با بهره‌مندی از فناوری‌های نو ارزش افزوده لازم در صنعت نفت را ایجاد کرد.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/09/30 - ١٤:٢٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 2142