صفحه اصلی > خبرها > خبرهای داخلی 


نسخه چاپي

رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی:

فراهم ساختن زیرساخت‌های اساسی جهت سرمایه‌گذاری و توسعه استان، با توسعه گازرسانی

هدف مشترک مجلس و دولت، ایجاد اشتغال و یافتن راهکارهای مناسب جهت توسعه استان است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، الهیار ملکشاهی، رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در مراسمی که به مناسبت افتتاح طرح گازرسانی به شهر درب‌گنبد و روستای تنگ قلعه بخش مرکزی شهرستان کوهدشت استان لرستان با حضور سیدعلیرضا آوایی، وزیر دادگستری، سیدموسی خادمی، استاندار لرستان، غلامرضا لطفعلیان، مدیرعامل شرکت گاز استان و جمعی از مسئولین و دست‌اندرکاران، برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: از این رو، استفاده از توانایی‌های مدیریت ارشد استان می تواند کمک شایانی در این رابطه باشد. 

ملکشاهی در ادامه، افزود: توسعه گازرسانی می‌تواند یکی از زیرساخت‌های اساسی جهت سرمایه‌گذاری و توسعه استان را فراهم کند و امید می‌رود سرمایه‌گذاران توانمند جذب استان شوند.

در ادامه، غلامرضا لطفعلیان، مديرعامل شركت گاز استان لرستان نیز درسخنانی با اعلام اين كه طرح گازرساني به این شهر با اجرای کیلومترها خطوط تغذیه فلزی و توزیع پلی اتیلن گاز به بهره‌برداری رسیده، گفت: برای تکمیل این طرح، چندین ایستگاه تقلیل فشار گاز نیز نصب شده است.

لطفعلیان افزود: گازرساني به این شهر بیش از 50 میلیارد ریال هزینه در بر داشت و بیش از 700 خانوار شهری نیز از گاز بهره مند شدند.

به گفته وی، ٤٩٣ هزار مشترک گاز در استان لرستان از خدمات شرکت گاز استفاده می‌‌کنند که تعداد ١١٧ هزار روستایی و ٣٧٦ هزار مشترک شهری و به بیان دیگر، ٩٩ درصد جمعیت شهری و بیش از ٧٢ درصد جمعیت روستایی استان لرستان با این مشترکات از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان در پایان عنوان کرد: کلنگ طرح گازرسانی به 18 روستای درب‌گنبد با اجرای  کیلومترها خطوط تغذیه و توزیع گاز بر زمین زده شد که بیش از 50 میلیارد ریال بودجه برای اجرای این طرح پیش‌بینی شده و با افتتاح آن حدود 1200 خانوار این روستاها از گاز بهره‌مند می‌شوند.

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/06/13 - ١٢:٢٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1338